Autor Wątek: H97 Gaming 3 - źle działający mikrofon  (Przeczytany 1936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beyock

• Szeregowiec
  • *
  • :
H97 Gaming 3 - źle działający mikrofon
« dnia: 09 Marzec 2015, 11:47:27 »

Witam
Kilka dni temu trafiła do mnie nowa płyta MSI h97 Gaming 3. O ile dźwięk odtwarzany z zintegrowanej karty nie jest najgorszy to już ten nagrywany woła o pomstę do nieba. 4 różne mikrofony i na każdym jest tragedia. Mikrofony łapią zdecydowanie zbyt dużo tła a za mało mój głos, który po wyłapaniu też pozostawia wiele do życzenia. Mój głos jest zniekształcony, ma zbyt dużo basu oraz sprawia wrażenie wahania samej głośności przechwyconego dźwięku. Dźwięk w miarę dobrze brzmi gdy mikrofon znajduje się 5 cm od ust i tu najśmieszniejsze, głos z tła (z pokoju po drugiej stronie mieszkania jest tak samo słyszalny jak ten znajdujący się przy samym mikrofonie). Wygląda na to, że opcja tłumienia zakłóceń nie działa do końca tak jak powinna, tzn eliminuje szum (bez niej słychać ciągłe szuuuuuuuuu) a zamiast wygłuszać otoczenie to uznaje mój głos za wroga i im dłuższa wypowiedź tym staje się cichsza i bardziej zniekształcona.
System był reinstalowany dwukrotnie, same sterowniki (pobrane aktualne ze strony MSI) również kilka razy przeinstalowane. Zasilanie zostało do samej karty dźwiękowej zostało podpięte załączonym kablem.
Gdyby ktoś wątpił w sprawność mikrofonów, wszystkie są sprawne i na starym komputerze każdy działa prawidłowo.
Jak rozwiązać ten problem? Wszelkie próby komunikacji głosowej stają się niemożliwe bo mój głos sprawia, że "uszy krwawią". Sądząc po opiniach znajdujących się w internecie mój przypadek nie jest odosobniony. Można spodziewać się nowszej wersji sterowników eliminujących ten problem w najbliższym czasie?

+taki mały bug sterowników, gniazdo słuchawkowe jest oznaczone na czerwono jednak przy ustawieniach 5.1 w "Menadżer Realtek HD Audio) podpisane jest jako wyjście głośników przednich bez możliwości zmiany przypisania natomiast gniazdo po jego prawej stronie można ustawić na głosniki/słuchawki:)
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2015, 13:06:33 wysłana przez beyock »