Zawieszanie aktualizacji BIOS

on_8157f02e4

New member
Joined
Aug 17, 2021
Messages
2
Witam.
Przy pierwszym uruchomieniu zestawu PC nie pojawiło się nic na monitorze, a na płycie głównej świeciła się dioda VGA. Po weryfikacji poprawności działania wszystkich podzespołów zgodnie z zaleceniami w pierwszej kolejności postanowiłem zaktualizować BIOS na płycie MSI B550M Mortar WiFi poprzez USB i Flash BIOS Button na płycie na najnowszy 7C94v18. Niestety po paru minutach migania/aktualizacji dioda aktualizacji nie wyłączyła się, a zaczęła świecić bez przerwy co jak wywiedziałem oznacza błąd aktualizacji i rzeczywiście na płycie zaczęła świecić dioda CPU. Postanowiłem spróbować ponownie, ale proces aktualizacji trwa godzinami i nie kończy się co wnioskuję jest zawieszaniem się aktualizacji niezależnie czy próbuję wrzucić aktualizację 7C94v18 czy nowszą beta 7C94v191. Na płycie świeci się ciągle dioda CPU.
Spróbowałem zresetować bios zworką, baterią i niestety nic nie pomaga.
Czy wniosek z tego taki, że powinienem odesłać płytę na gwarancji czy jest inny sposób próby poradzenia sobie z problemem samodzielnie?
Pozdrawiam
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
A możesz opisać swoją dokładną konfigurację, wszystkie zastosowane podzespoły?

Pozdrawiam,
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Możesz jeszcze spróbować wrzucić pierwszy BIOS, który obsługiwać ten CPU. Postępujesz zgodnie z instrukcją - tj. zmieniasz nazwę pliku na MSI.ROM, a pendrive jest sformatowany w FAT32? Próbowałeś innego pendrive'a? Odłączyłeś wszystkie podzespoły na czas aktualizacji (potrzebne jest zasilanie właściwie tylko).
Jeśli tu nic nie pomoże, to rzeczywiście zostaje reklamowanie płyty. Przypominam, że płytę reklamujemy do sklepu, gdzie została zakupiona

Pozdrawiam,
 
Top