Z390 Godlike lepiej 2 x 16 czy 4 x 8 Gb?

ahijos

Member
Joined
Dec 14, 2018
Messages
69
Oczekiwałem czegoś bardziej konkretnego niż zdarty slogan "tylko z listy" ect., choćby informacji, że ktoś ma takie lub podobne w takiej płycie które nie są na liście i że u niego działa, bo od tego jest forum. Wydaje mi się, że źle trafiłem, bo takie teksty o funklach to może Pan swoim dzieciom mówić, a nie mi. To było żałosne Panie Kelytom. Proszę żeby Pan nie odpisywał, bo nie widzę w tym sensu, bo po za językiem do którego Ja nie przywykłem to jest już za dwadzieścia postów, a żaden nic nie wnosi, bo odpowiedzi, że tylko z listy to są puste posty które niczemu nie służą, no chyba, że ktoś lubi pisać po próżnicy.
 
Last edited:

lukmouton

Member
Joined
May 18, 2017
Messages
210
Wszystkie powyżej posty dały Ci wyczerpujące odpowiedzi i nie wiem do czego się przyczepiasz i po co mówisz o kimś źle...
Każdy będzie Ci w ten sposób odpisywać, a dlaczego ? a dlatego że z pamięciami jest podobnie jak z prockami, czyli jedne się lepiej kręcą, a drugie gorzej. Na jednym zestawie zadziała XMP, na drugim może nie zadziałać, lub będzie niestabilny.
W przypadku pamięci(nawet tych samych modeli, tych samych płyt głównych) na każdym egzemplarzu może działać inaczej, bo tak już jest i tego nie zmienisz :-)
Nikt Ci nie odpisał, że na pewno nie będą działać.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,467
Hej,
Mogę najwyżej powtórzyć to co tu koledzy wyżej wypisali lub ja pisałem. Sugerujemy kości z listy wsparcia. Jak użyjesz innych kości to niestety pewności co do działania nie będzie. Brak pewności nie oznacza, że nie będą działały. Mogą nie działać.
Prośba by używać kości z listy nie jest "pustym sloganem", a po prostu informacją.
Oczywiście, jak ktoś przetestował tego typu dokładne rozwiązanie jak Ty chcesz zastosować (te same kości) to oczywiście też jest jakąś pozytywną informacją, jednakże to nadal jest tylko test "prywatny" i jedyny kto może wziąć za niego odpowiedzialność to ten, który wykonał test. Jeśli kości u Ciebie, mimo wszystko, nie zadziałają - to wrócisz do tego samego "pustego sloganu" - czyli: używamy kości z listy. Ja niestety nie wykonywałem tego typu testu.
Jeśli producent kości poinformował, że wykonał testy i kości działają z daną płytą - to nie widzę powodów by kwestionować taką informację. Jednakże jest to informacja od producenta kości i po ewentualne jej rozszerzenie należy kontaktować się właśnie z nim.
A ode mnie prośba o zrezygnowanie z tzw. "wycieczek osobistych". Użytkownicy forum, którzy tu próbują coś Ci odpowiedzieć/podpowiedzieć robią to - jak widzę - w dobrej wierze i nikt nie chce Cię oszukać czy wprowadzić w błąd.

Pozdrawiam,
 
Top