wysoka temperatura GF75 thin 10sc

Status
Zamknięty.

chada9158602db

New member
Dołączył
Czerwiec 16, 2022
Posty
1
witam mam problem z grzaniem sie temperatury procesora ,nie gram w jakies extremalne gry , ktore obciazaja procesor
gram sporadycznie w csgo i Tibia , wrzucam ss z temperatury
 

Attachments

  • procesor temp cichy.jpg
    procesor temp cichy.jpg
    255,7 KB · Wyś: 32

keIytom

Well-known member
Dołączył
Sierpień 10, 2015
Posty
1358
CS:GO i Tibia to w zasadzie gry procesorowe, karta graficzna jest wykorzystywana podczas gry w nie w minimalnym stopniu. Więc podsumowując gry te nie są wymagające dla GPU ale CPU jest obciążane maksymalnie. W celu obniżenia temperatury CPU można wyłączyć sobie Turbo Boost.

Dodatkowo z tego co widzę używasz programu do "optymalizacji i przyśpieszenia" systemu i gdy się popatrzy w Google to również on często powoduje znaczący wzrost obciążenia procesora a co za tym idzie temperatur.
 
Ostatnia edycja:

MSI FAE

Moderator
Dołączył
Czerwiec 7, 2005
Posty
7876
Hej,
Temperatury na zdjęciu, mimo że wysokie, mieszczą się jeszcze w normie.
Do tego co kolega wyżej napisał dodam właśnie używasz trybu "cichego", którego zadaniem jest obniżenie głośności laptopa podczas pracy, właśnie, między innymi, kosztem temperatur.

Pozdrawiam,
 

diademe15e402f2

New member
Dołączył
Luty 3, 2023
Posty
3
Cześć,
Posiadam GF75 Thin 10UEK, laptop kupiony w czerwcu zeszłego roku. Przy uruchomionej przeglądarce internetowej i otwartych 2-3 kartach temperatury CPU oscylują w granicach 90 st. C, laptop gorący, a praca wiatraków jest bardzo głośna (nie zależnie od wybranego scenariusza) i uciążliwa. Przy grach jest jeszcze gorzej, ale cooler boost jakoś sobie radzi chociaż trzeba grać w słuchawkach żeby nie zwariować od tego hałasu który generują wentylatory pracujące na maksa. Nie tego spodziewałem się od laptopa za prawie 8.000 pln. Mam również MSI GE70 również gamingowy z 2015 roku i tu przy 20 otwartych zakładkach w przeglądarce praca wiatraka jest prawie nie słyszalna, a temperatura CPU 45-55 st C. Ok inna era procesorów ale żeby przy uruchomionej przeglądarce takie temperatury i hałas? Dla mnie nieakceptowalne. Obecnie laptop wysłany do serwisu jak wróci z adnotacją, że nie znaleziono problemu lub nie wymieniono pasty to odchodzę od kupowania MSI. Czyszczenie wentylatorów i radiatorów obniżyło temperatury o jakieś 2-3 stopnie. PS. Dwie osoby w pracy maja również laptopy gamingowe DELL z RTX 3070 oraz ASUS GAMING RTX 3050 i nie obserwują takich temperatur CPU oraz głośnej pracy o jakich ja tu piszę.
 

MSI FAE

Moderator
Dołączył
Czerwiec 7, 2005
Posty
7876
Hej,
Jeśli, po powrocie sprzętu z serwisu nadal będziesz potrzebował pomocy, stwórz proszę własny wątek (najlepiej w odpowiednim dziale).

Pozdrawiam,
 
Status
Zamknięty.
Do góry