Wymiana Thermalpadów na RTX 3080 SuprimX

minciel

New member
Joined
Jan 8, 2020
Messages
2
Fabryczne thermalpady co nie jest tajemnicą są zwykłym tanim badziewiem. Prawdopodobnie poniżej 3W/mk.

Chciałbym wymienić je na coś 12-13w. Czy jeżeli zakupię takie pady to moge wysłać je do wymiany na serwis MSI zeby nie utracić gwarancji?

W regulaminie gwarancyjnym jest informacja:

"MSI może odmówić świadczenia usług serwisowych lub zażądać uiszczenia opłat związanych z wysyłką produktu w obie strony, robocizną czy opłatami za części jeszcze przed przystąpieniem do świadczenia usługi związanej z naprawą sprzętu
1. Zniszczona została etykieta lub naklejka produktu (przeróbki, poprawki i fałszerstwa etykiety bądź naklejki producenta, brak numeru seryjnego, numer seryjny jest nieczytelny lub nieprawidłowy). Wszystkie numery seryjne są rejestrowane i monitorowane na potrzeby usług gwarancyjnych.

2. Jakiekolwiek dodatki, przeróbki sprzętu, instalacje, modyfikacje, usunięcie części lub podzespołów, naprawa produktu, bądź jego części lub podzespołów, a także modyfikacje oprogramowania wykonane przez jakiekolwiek nieupoważnione lub nieautoryzowane przez MSI strony trzecie"

Co rozumieć poprzez naklejka produktu? Czy plomba gwarancyjna również czy chodzi o oznaczenie z numerami seryjnymi? Ale punkt drugi i tak mówi o modyfikacji karty poza serwisem. Więc teoretycznie poprawa fabryki jest możliwa jedynie w serwisie? Czy też nie i trzeba pogodzić się z tym, że albo utracę gwarancję na kartę albo vram będzie się smażyć bo tak było taniej?

Nie oszukujmy się, ale jeżeli mój SuprimX ma +10/15*C więcej na VRAMie niż TRIO 3080 kolegi to czuję się zwyczajnie nie powiem co.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,339
Hej,
Z tego typu pytaniem radziłbym kontaktować się nie z forumowiczami, a serwisem: serwis@msi.com, podając numer seryjny sprzętu.
Przypominam, że każda samodzielna ingerencja w układ chłodzenia karty będzie oznaczała utratę gwarancji.

Pozdrawiam,
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Cóż, lepiej nie ingerować w to, szkoda gwarancji.
Nie wiem też od czego to zależy. Moja 3080 Suprim ma max 100C na VRAM przy 15min furmark, a na globalnym forum użytkownicy zgłaszają 106C przy 5min lekkiej gry.
 
Top