Wymiana termopadow MSI RTX 3080

jedrekcieslik

New member
Joined
May 14, 2020
Messages
5
Witam,

Zdażyło się coś co nie myślałem ze się stanie a mianowicie wymieniłem termopady w swojej karcie MSI 3080 RTX żeby zbić sobie temperatury. Wszystko szło gładko komputer włączony zaczynam sobie grać a tu nagle po 2 minutach bluescreen i zero odpowiedzi. Próbuje włączyć komputer lecz niestety zapaliła się czerwona lampka na płycie głównej i nie wyświetla się obraz. Karta graficzna i jej wiatraki normalnie chodzą nie wyją. Co może być przyczyna nagle takiego problemu ?


Pozdrawiam
 

gilban

Member
Joined
Jun 23, 2019
Messages
85
Andyyy94 said:
Zdażyło się coś co nie myślałem ze się stanie a mianowicie wymieniłem termopady w swojej karcie MSI 3080 RTX żeby zbić sobie temperatury.

Po coś Ty to wymieniał to ja nie wiem. To nic nie daje. Jedynie co pastę pod rdzeniem czasem można wymienić. to wszystko. Ja mam Radeona RX 570 i na pamięciach nie ma dosłownie żadnych termopadów i karta jakoś działa.

A tak zerwałeś plomby i tym sposobem gwarancje wyrzuciłeś do kosza.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,337
Hej,
Wiesz, jeśli rozebrałeś kartę - działała przed rozebraniem, a przestała po - to można hipotetyzować, że coś uszkodziłeś w trakcie tego procesu. Rozważ naprawę w serwisie. Reklamacje zgłaszamy do sklepu, gdzie sprzęt został zakupiony. Ale tu kolega ma trochę racji, jak kartę otworzyłeś i samemu uszkodziłeś - może być różnie z gwarancją. Ale to już ocenia sklep/serwis, nie my na forum.

Pozdrawiam,
 
Top