Sword 17 A11UD-463PL - dodatkowe gniazdo

mirmor15ab02e8

New member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
1
Potrzebuję pilnie pomocy, bo chcę kupić ten model (17 cali SWORD A11UD-463PL) ale konieczna dla mnie jest możliwość podłączenia drugiego dysku. Obojętnie czy SATA czy M.2 = muszę mieć drugi dysk.

Od tygodnia próbuję się dowiedzieć mailowo od MSI, czy ten model (SWORD A11UD-463PL = w wersji 17 cali) ma dodatkowe gniazdo do podpięcia drugiego dysku.
I jedyne co dostaję to cytaty z instrukcji obsługi - i co mail, to odpowiedzi się różnią od siebie. Nie potrafię uzyskać jednoznacznej odpowiedzi "TAK, jest dodatkowe gniazdo SATA lub M.2 - ale brakuje w zestawie elementów montażowych. Po ich zakupieniu bez problemu można zamontować drugi dysk" lub "NIE, nie ma takiej możliwości - ten model ma tylko 1 gniazdo".
A tak dowiaduję się raz, że "Urządzenie fizycznie posiada złącze jak zostało zauważone w filmach, lecz modele dostępne na polskim rynku nie posiadają miejsca na zamontowanie dysku w tym porcie SATA" - a zdanie dalej mam "dysk jest do dokupienia w serwisie" zaś innym razem czytam "jedyne gniazdo M.2 występujące w tym laptopie jest zajęte w tym modelu MSI Sword 17 A11UD463PL przez dysk SSD 512 GB" i ani słowa że jest drugie dostępne.
No to jak "nie ma miejsca na zamontowanie dysku" to po kija gniazdo? A idąc dalej: "jak nie ma miejsca" to dlaczego można dokupić dysk w serwisie? A idąc jeszcze dalej - dlaczego (skoro można jednak dokupić dysk) to mam go dokupywać w serwisie? Pytań jest więcej a jednoznacznych odpowiedzi nie ma w ogóle.
Tak trudno napisać po polsku - JEST lub NIE ma? Czy nikt w MSI nie rozbierał w serwisie tego laptopa?
I tutaj prośba - czy ktoś z Was ma ten model i jakimś cudem go otwierał i podłączał drugi dysk? I może mi potwierdzić, że jest taka możliwość?
Bo naprawdę podoba mi się ten laptop - i po kilku asusach chciałbym przenieść się na MSI.
PRoszę o pomoc.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,467
Hej,

Kieruj się proszę informacjami otrzymanymi z serwis@msi.com. Problemy i niejasności wynikają właśnie ze specyfikacji i gabarytów baterii.

Pozdrawiam,
 
Top