RTX 2060 SUPER - problem z wentylatorami

thekoczakpl

New member
Joined
Mar 19, 2021
Messages
2
Witam. Posiadam od niedawna kartę rtx 2060 super gaming x. W losowych momentach jeden wentylator (lewy) zaczyna się kręcić na 100 %. Nie da się go wtedy skontrolować żadnym programem. Drugi działa normalnie i da się zmienić jego prędkość afterburnerem. Oczywiście sytuacja ta nie występuje zawsze. Czasami jest to losowe podczas spoczynku, czasami podczas obciążenia. Czasami wentylator (lewy) zwalnia i rozpędza się i trwa to przez jakiś czas. Tak jakby dostawał dwa sygnały, do spoczynku i do maksymalnej prędkości. W dodatku zauważyłem, że gdy występuje ten problem, wystarczy ruszyć delikatnie gpu (tak jakby przycisnąć radiator do PCB). Na jakiś czas to pomaga, zwykle na parę sekund, ale zdarza się i paręnaście godzin. Np. karta chodziła wczoraj calutki dzień bez żadnego problemu, dzisiaj wentylator wariuje od rana i ruszanie kartą nic nie daje.

Płyta główna: Gigabyte z370p d3
Procesor: i7 8700
Chłodzenie spartan 3 lt
Grafika: MSI rtx 2060 super gaming x
Dysk twardy: segate 1tb
Pamięć RAM: corsair vegance pro 16 gb
Zasilacz: be quiet! Straight Power 11 650 W
System Operacyjny: Windows 10 pro
Podkręcone podzespoły: Karta graficzna chodzi na 7700 mhz na pamięciach, rdzeń nie ruszany.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Sprawdź vBIOS - >>KLIK<< . A jak nie podkręcasz pamięci - też jest taki sam problem?
Jak pomaga "ruszanie" kartą to można przypuszczać, że problem jest mechaniczny. Upewnij się, że karta dobrze "siedzi" w porcie PCIE, że jest prawidłowo przykręcona do obudowy.
Jeśli potwierdzisz, że to problem mechaniczny - zostaje reklamacja. Sprzęt reklamujemy do sklepu, gdzie został zakupiony.

Pozdrawiam,
 

thekoczakpl

New member
Joined
Mar 19, 2021
Messages
2
Vbios jest aktualny. Zresetowanie ustawień afterburner również nie pomaga. Co do slotu pcie, kupiłem specjalnie riser by upewnić się że to nie wina mojej płyty. Oczywiście nic to nie dało.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Zostaje sprawdzenie sprzętu przez serwis. Rozważ reklamację karty. Kartę reklamujemy do sklepu, gdzie została zakupiona.

Pozdrawiam,
 
Top