Realtek, Nahimic... MSi x570 Gaming Edge Wifi.

aromatez

New member
Joined
Oct 11, 2021
Messages
3
Witam...
Zacznę prosto... 2021r. Walką z tą beznadziejną firmą czyli Realtek po prostu jest żenująca. Kolejna płyta główna... i znów nie można jak człowiek zainstalować sterowników dźwięku, mieć managera audio ze wszystkimi opcjami. Teraz dodało MSI Nahimic... który nic nie wnosi lepszego, a wręcz przeciwnie. Zabiera opcje jak ustawienia charakterystyki pomieszeń i wiele innnych. Na litość boską ... Chce po prostu mieć normalny stary Manager Audio a od 2 tyg.. jest walką , instalacja, .. wyrzucanie czyszczenie resztek śladów po sterownikach i znów próbowanie innej wersji.
Mam ochote oddać tą płytę... Ja nie rozumiem, wszyscy mają te problemy ? Czemu MSI nie reaguje wraz z innymi producentami płyt.. Przecież to jest żenujące do granic możliwości. A widać po filmach, postach w internecie , że każdy chce tego samego. Zwykłego managera audio.

Proszę... Zna ktoś to pieprzone magiczne rozwiązanie problemu? Nie chce pieprzonego Nahimica który bez zgodny na instalacje... znów powraca mimo, że go wyrzuciłem. Nie chce żadnego Realtek Audio Control bo jest kompletnie nie użyteczne.
Zna ktoś rozwiązanie? Ma gotowe sterowniki które w końcu jak człowiek zainstaluje i będę miał ten dawny pieprzony manager?
MSI czy wy naprawdę nie widzicie problemu ? Czemu nikt nic z tym nie zrobi... Firma Realtek jest po prostu dnem w oprogramowaniu... Każdy wiecznie ma problemy.
Nawet przez głowe mi nie przeszło, że kupując niby tak zajebistą płyte.... problem z kartą dźwiekową wróci jak z najgorszych koszmarów. Liiitośći....
i mowie ... ze juz instalowalem tryliard gówna od realteka... i juz znam porady aby wejsc w panel sterwania i odpalic tam.. nie nic tam nie ma i nic sie nie pojawia... a nie raz po instalacji sterownikow... niby na c:/PF/Realtek... tam niby nastepuje instalacja... a po restarcie prawie, że tam nic nie ma.
Serio... już jestem bliski aby oddać tą płyte ... tak ze względu na tak idiotyczny problem..
Po co te reklamy o audio boostach itp. Skoro ta firma nie potrafi stworzyć bez problemowych sterowników wraz z oprogramowaniem....


rthdaudio.jpg
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,115
Hej,
Realtek jest wiodącym producentem tego typu chipów. Produkuje też do nich oprogramowanie - zatem jeśli chodzi o MSI, to nie mogę na to za wiele poradzić, bardzo mi przykro. A możesz opisać co dokładnie Cię denerwuje? Jeśli jednak Realtek zrezygnował z jakichś opcji w swoim oprogramowaniu - to, jak pisałem, to już nie wiele na to poradzimy.

Pozdrawiam,
 

aromatez

New member
Joined
Oct 11, 2021
Messages
3
Hej,
Realtek jest wiodącym producentem tego typu chipów. Produkuje też do nich oprogramowanie - zatem jeśli chodzi o MSI, to nie mogę na to za wiele poradzić, bardzo mi przykro. A możesz opisać co dokładnie Cię denerwuje? Jeśli jednak Realtek zrezygnował z jakichś opcji w swoim oprogramowaniu - to, jak pisałem, to już nie wiele na to poradzimy.

Pozdrawiam,
Ja dokładnie to napisałem, że wielu producentów korzysta z tej marnej firmy Realtek która nie potrafi zrobić oprogramowania do własnego sprzętu. Napisałem ,co mnie denerwuje.... Bot mi odpisuję czy po prostu ktoś nie przeczytał mojego postu ?
BRAK MENAGERA Audio jak na załączonym obrazku... Zamiast tego pchacie na siłe Nahemic wraz Realtek Audio Control Panel który nie ma połowy opcji stargo menagera.
Na całe szczęście wpadłem na to forum i zobaczyłem, że miałem płyte Z270 Gaming Carbon Pro.... i sciągnałęm sterowniki dedykowane dla tej płyty... i w końcu mam wszystko co chciałem. Ale to nie zmienia faktu, że REALTEK to żenująca firma i kompletnym dnem zamiast oprogramowania.
A może @MSI FAE jesteś mi w stanie pokazać jak w MSI X570 Gaming Edge Wifi mogę zmienić środowisko audio , korektor... może to ja czegoś nie rozumiem?
Instalowałem wasze oprogramowanie... j/w napisałem i nic... nie ma tych opcji. A to dwie najważniejsze dla mnie....

 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,173
Menadżer audio można odzyskać instalując czyste sterowniki HDA np. z MS https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=Realtek Semiconductor Corp. - MEDIA (tu najlepiej sobie w wyszukiwanie wpisać konkretny numer sterownika) z tym, że o ile dobrze pamiętam od chyba Windows 10 1703 gdy MS wprowadził podział na serowniki HDA/DCH menadżer ten jest bardzo okrojony i nie ma tam opcji które by cię interesowały.
Jedyna opcja żebyś je odzyskał to instalacja jakiś bardzo starych sterowników (które nie koniecznie muszą prawidłowo działać) ewentualnie zainteresowanie się w celach "naukowych" modowanymi sterownikami np. Alan Finotty i tam może znajdziesz opcje które będą ci pasowały.
 

aromatez

New member
Joined
Oct 11, 2021
Messages
3
@keIytom no i właśnie nad tym ubolewam... zobacz. Nowa płyta , producent jakim jest MSI daje co jakiś czas świeże sterowniki do wszystkich "klamotów", a zobacz ile jest problemów z głupią kartą.. w sumie nie kartą a oprogramowaniem karty dźwiękowej. A po nie wiem już jak długim czasie walki z tym dziadostwem... rozwiązałem problem jak już wspomniałem wchodząc na to forum. Zerknąłem w swój profil i zobaczyłem, że poprzednio również posiadałem pł.gł. Z270 gaming carbon pro... i zaświtało mi w głowie, że sciągnie sterowniki od tej plyty i zainstaluje u siebie , usuwając wczesniej Nehemic i RL audio drivers. I co ? Jest tak jak powinno być. Stary manager audio który działa jak powinien. No ale czy to jest właściwa drogą.. aby walczyć z kartą dzwiękową ? I dodam, że nie jestem sam z tym problemem i dodam, że to nie tylko przy tej płycie ale w dwóch poprzednich od MSI również walczyłem z tymi sterownikami od RL.
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,173
Tu chodzi o to, że MS przy którejś wersji Windows 10 wprowadzając DCH wydał nowe wytyczne dotyczące sterowników i wszystkie sterowniki od tego czasu musiały spełniać te wymagania. Więc chcąc używać funkcji które były poprzednio należy użyć "starych" sterowników co sam zauważyłeś, ewentualnie używać jakiś alternatywnych w celach "naukowych" które odblokowują wszelkie funkcje które z jakiś powodów np. licencyjnych zostały zablokowane.
 
Top