Problem z instalacją Linuxa

Status
Not open for further replies.

mrcnwieczorek

New member
Joined
Mar 7, 2016
Messages
1
Witam wszystkich. Zaznaczam, że szukałem odpowiedzi, rozwiązania problemu na wielu forach i jej się nie doszukałem. Na forum msi jest podobny watek, jednak, także nie rozwiązuje mojego problemu. Chcę zainstalować Linuxa obok Windows 10 (próbowałem Ubuntu, Elementary OS, FreeBSD). Pierwszy Windows, drugi Linux. Instalacja przebiega pomyślnie tylko w przypadku ubuntu lub elementary. Po instalacji komputer uruchamia się ponownie. Logo, grub - działa, jednak po wyłączeniu komputera, odczekaniu paru minut i włączeniu ponownym, nie ma obrazu - brak sygnału. Dopiero po przytrzymaniu paru sekund przycisku reset (twardy), przechodzi od razu do gruba, nie ma loga płyty głównej. Rozwiązanie problemu może być trywialne, jednak nie wiem jak go rozwiązać.

Secure Boot jest wyłączony. Ściągałem różne kernele i sprawdzałem różne sterowniki karty graficznej.  Wyłączałem wsparcie dla Win 8. Zmiana używanego wyjścia na karcie graficznej też nie pomaga. Zmieniałem też tryb z UEFI na UEFI + Legacy. Przy tworzeniu bootowalnego pendriva wybierałem partycjonowanie GPT i UEFI. Nic nie pomogło. Dodam, że na lapku (Asus k52n) bez problemów zainstalowałem Ubuntu obok W7, a tutaj nie mogę sobie poradzić z tym brakiem sygnału.

Specyfikacja:
INTEL i5 4690K
MSI Z97-G43
PALIT GTX970
 

mariuszbujwid

New member
Joined
Nov 14, 2016
Messages
1
Witam,
mam podobny problem. Próbuję zainstalowac Linux Mint lecz po bootowaniu pojawia mi sie taki komunikat: 

  ACPI : EC: Fail in evaluating the _REG object of EC device. Broken bios is suspected.


Mozna sobie poradzic jakos z tym problemem ? Probowalem juz wiekszosci sposobow ktore znalazlem w internecie ale niestety nie pomoglo.

Laptop MSI GL72 6QF
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Witam

Ciężko będzie o odpowiedź w tym temacie, na tym forum. Osobiście się nie znam na Linuxie, a poza mną to pojawiają się tu 2-3 osoby.
 

guciozz66

New member
Joined
Mar 26, 2017
Messages
15
a próbowałeś  przed instalacja  wciskasz e bootneku  "nomodeset.vga=791 lub nouveau.modeset= 0
?????
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,467
Hej,
  Podobno wyłączenie szybkiego uruchomienia w Windzie pomaga (fastboot).

pozdrawiam,
 

artur3524

New member
Joined
Oct 28, 2019
Messages
1
trzeba w windows wyłącżyć funkcje szybkiego uruchamiania w opcjach zsilania w menu ustawień i  w uefi  tzw biosie dawbnym  funkcje przyspieszenia  Fasst  na disabled .v  ja w swoim laptopie GF 75 Thrin 8RD uruchamiam opcje  wybierania systemu po włączeniu odrazu przyciskiem F11
 
Status
Not open for further replies.
Top