Problem z instalacją Dragon Center

pgtlumacz

New member
Joined
Jun 16, 2021
Messages
4
Witam,

  Nie potrafię zainstalować oprogramowania Dragon Center. Próbowałem różne dostępne wersje, ale za każdym razem po rozpoczęciu instalacji, gdy pliki się rozpakują wyskakuje okienko instalatora z komunikatem, że nie można uruchomić powershell.exe (zdjęcie).

Dodam, że w przeszłości miałem już zainstalowany Dragon Center i działał, po czym przestał działać i go odinstalowałem.

System Windows 10 64-bit PL.
Płyta główna: X470 gaming M7 AC
BIOS zaktualizowany do wersji 7B77v1H4.
Ryzen 5 2600X
GTX 1070 TI
Pamięć M2

Proszę o pomoc w zainstalowaniu Dragon Center.

Pozdrawiam,
Piotr
 

Attachments

  • Blad_DC.jpg
    Blad_DC.jpg
    37.7 KB · Views: 3

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,562
Hej,
Dla tej płyty sugerowany jest MSI Center - do pobrania na stronie wsparcia: https://pl.msi.com/Motherboard/support/X470-GAMING-M7-AC#down-driver&Win10%2064 . Sprawdź proszę to oprogramowanie.

Pozdrawiam,
 

pgtlumacz

New member
Joined
Jun 16, 2021
Messages
4
Witam,
Witam,

  Tak, próbowałem i to samo.
  Ale jest nieznaczny postęp: wyczytałem na necie żeby do zmiennej środowiskowej PATH dodać ścieżkę dostępu do powershell.exe. Tak zrobiłem i pomogło - komunikatu jeż nie ma i na pierwszy rzut oka wygląda na to, że instalacja MSI Center / Dragon Center przebiega prawidłowo. I na tym teraz w zasadzie się kończy, Ogólnie po instalacji program niby się uruchamia, ale znika. Próbowałem znowu różne softy. Wydaje się, że najlepiej instaluje się wersja offline Dragona Center ściągnięta gdzieś z internetu. Po jej instalacji ukazuje się okno do logowania (można się zalogować na stronę MSi), można wejść w ustawienia programu i na tym w zasadzie koniec, brak innych podstawowych okien do ustawiania PC. W przypadku MSI Center program widnieje w menu START, jest w zasobniku ikona, ale po jej kliknięciu ikona znika i koniec. Administrator oczywiście nie pomaga. Zastanawiam się czy przyczyną nie działania programu nie jest czasem brak kompatybilności pomiędzy wersjami Win10 i programem MSI Center.
Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam,
Piotr
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,562
Hej,
Napisz do nas na info.pl@msi.com, dokładnie opisując problem, dodaj eksport z msinfo32. Podaj dokładną konfigurację sprzętową (wszystkie zastosowane podzespoły), wersję zastosowanego BIOSu. Spróbujemy zduplikować problem.

Pozdrawiam,
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,562
Hej,
Pewnie, dzięki, sprawę będziemy już próbować rozwiązywać mejlowo.

Pozdrawiam,
 
Top