Problem po update biosu

Status
Not open for further replies.
Joined
Jan 12, 2022
Messages
3
Zaktualizowałem bios w płycie MSI MAG B560M Bazooka do najnowszej wersji 7D18vA3 (E7D18IMS.A30). Niestety od razu zauważyłem pewien problem. Po tej aktualizacji poruszając się po samym biosie przestaje działać klawiatura i mysz (w dowolnych momentach). Pozostaje jedynie restart i robienie oraz zapisywanie różnych zmian na nowo licząc na to, że to się znowu nie stanie. Próbowałem w momencie takiego problemu (mysz i klawiatura przestaje działać) odłączać je i podłączać do innych portów, ale nic z tego. Zostaje jedynie restart. Co w takim wypadku mogę zrobić? Da się zrobić downgrade do poprzedniej wersji, czy pozostaje czekać, aż wyjdzie nowa wersja?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,346
Hej,
Downgrade jest możliwy, jednak mocno niezalecany - jeśli robisz to na własną odpowiedzialność. Jakiej dokładnie myszki/klawiatury używasz? Próbowałeś jakichś innych? Jak często to się dzieje, te problemy z myszką/klawiaturą? Możesz rozwinąć zdanie "Pozostaje jedynie restart i robienie oraz zapisywanie różnych zmian na nowo licząc na to, że to się znowu nie stanie"? Niestety nie bardzo rozumiem co masz przez to na myśli. Myszka i klawiatura zaczynają dopiero działać jak zrobisz restart zapisując jakieś ustawienia, a jak zrobisz reset to problem nawet po restarcie występuje?

Pozdrawiam,
 
Joined
Jan 12, 2022
Messages
3
Uff, na szczęście problem został zażegnany. Pomogło wyjęcie baterii od biosu, a potem reset biosu do ustawień fabrycznych i ustawienie sobie wszystkiego od nowa.
Możesz rozwinąć zdanie "Pozostaje jedynie restart i robienie oraz zapisywanie różnych zmian na nowo licząc na to, że to się znowu nie stanie"? Niestety nie bardzo rozumiem co masz przez to na myśli. Myszka i klawiatura zaczynają dopiero działać jak zrobisz restart zapisując jakieś ustawienia, a jak zrobisz reset to problem nawet po restarcie występuje?
Tutaj chodziło mi o to, że włączając komputer i uruchamiając bios, a następnie chcąc sobie ustawić różne opcje (np. Profil XMP dla pamięci, podkręcić procesor, zmienić prędkość obrotów wentylatorów itp.) musiałem się liczyć z tym, że w każdym momencie myszka i klawiatura przestaną działać i wtedy pozostaje jedynie restart komputera, żeby na nowo zaczęły działać. A taka operacja wiązała się z utratą wszystkich ustawień w biosie jakich na dany moment dokonałem.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,346
Hej,
Tak, teraz rozumiem. :-)
Super, cieszę się, że rozwiązałeś problem, dzięki za info.
Temat zamykam.
Pozdrawiam,
 
Status
Not open for further replies.
Top