PRESTIGE X570 CREATION Po aktualizacji biosu problem ze startem

Status
Not open for further replies.

thenaturat87

New member
Joined
Aug 31, 2018
Messages
5
Po aktualizacji do najnowszej wersji 7C36v1F mam problem z bootowaniem. Mam albo czarny obraz albo w ogóle nie chce się włączyć. Po którejś próbie wyłączania/włączania komputera płyta startuje jak gdyby nigdy nic, bez informowania o jakichś problemach. Próbowałem już kilku resetów biosu.
Czy można bezpiecznie wrócić do starszej wersji biosu?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,348
Hej,
Downgrade nie jest zalecany, ale powinien przejść bez problemu. Zwracam uwagę, że każda aktualizacja/downgrade BIOSu wiąże się z ryzykiem niepowodzenia (np. odłączenie zasilania w trakcie procedury).

Pozdrawiam,
 

thenaturat87

New member
Joined
Aug 31, 2018
Messages
5
OK dziękuję za odpowiedź. Czy downgrade jest możliwy również do dużo starszych wersji? Nie ukrywam, że wersja biosu którą miałem przy zakupie bodajże 7C36v16 chodziła najlepiej.

//edit:
Przywróciłem wersję 7C36v14 z 2019. Już zapomniałem jak komputer może stabilnie chodzić. Serio powinniście poprawić biosy, bo z każdą aktualizacją czułem, że jest tylko gorzej.
 
Last edited:

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,348
Hej,
Dzięki za info. Niezależnie od wersji, downgrade BIOSu nie jest zalecany. Co do problemów - nie miałem podobnego zgłoszenia. BIOSy są mocno testowane przed ich opublikowaniem. A u Ciebie może być wiele rzeczy, np. niekompatybilność z grafiką czy pamięciami RAM. Jak chcesz to diagnozować to możesz założyć ticket na swoim koncie, czy skontaktować się mejlowo, podesłać exporty z systemu, pełną specyfikację sprzętu.
Tymczasem temat zamykam,
Pozdrawiam,
 
Status
Not open for further replies.
Top