Poszukiwany nowy laptop do 6000 tyś.

bartekosmanski

New member
Joined
Feb 26, 2021
Messages
1
Witam.
Aktualnie posiadam od 7 lat wysłużonego laptopa marki Toshiba, który już dogorywa i z dnia na dzień może zakończyć swój żywot.
Procesor Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz 2.50 GHz
Zainstalowana pamięć RAM 8,00 GB (dostępne: 7,89 GB)
Nie wiem nawet jaka jest grafika w tym laptopie.

Jak w temacie co możecie polecić do wspomnianej kwoty +/- 500 zł
Chciał bym aby ekran był 17 calowy. Zależy mi na dobrym chłodzeniu. Nie wiem jak się to nazywa ale chciał bym aby była możliwość w momencie gdy padnie karta graficzna można było przełączyć się na zintegrowaną kartę graficzną ( chyba tak się to nazywa )
Laptop głównie do normalnego użytku aczkolwiek chciał bym aby był z serii gamingowej ( podstawa to aby obsługiwał platformę treningową Zwift na full ustawieniach plus gra typu Minecraft :p). Dodatkowo chciał bym aby nie było problemu z obróbką oraz odtwarzaniem filmów z GoPro 7 i wyższych modeli. Reszta to przeglądanie Internetu filmy itp.

Za wszelkie podpowiedzi oraz sugestie z góry dziękuję.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,748
Hej,
W tym budżecie seria GF - https://www.x-kom.pl/g-2/c/1530-notebooki-laptopy-17-3.html?sort_by=price_asc&f[price][to]=6000&f[manufacturers][7]=1 (link przykładowy, więcej sklepów znajdziesz na https://www.msi.com/wheretobuy#1 )
Przyznam, że ja dawno nie widziałem w ofercie sprzętów z odłączaną fizycznie kartą graficzną. W niektórych egzemplarzach z serii GE jest możliwość włączania/wyłączania karty graficznej nVidia (w Dragon Center/MSI Center). Jednakże nie jestem przekonany, iż to pomoże na to problemy gdy ta nVidia padnie. Dodatkowo, seria GE to jednak zdecydowanie nie ten budżet.

Pozdrawiam,
 
Last edited:
Top