Pęknięty plastik msi gl63

bkotfasinski

New member
Joined
Sep 20, 2020
Messages
1
Witam,
Podczas zamykania laptopa MSI gl63sd pęknął mi plastik górnej części obudowy przy zawiasie, nad klawiaturą po lewej stronie. Laptop ma trochę ponad rok i jest jeszcze na gwarancji. Został zakupiony w sklepie x-kom. Co zrobić, pisać o gwarancję do sklepu czy od razu reklamować do serwisu MSI? Czy takie uszkodzenie jest objęte gwarancją? Ile trwa naprawa w serwisie?
Pozdrawiam
 

mz.zaluski

New member
Joined
Sep 17, 2020
Messages
10
Z tego co pamiętam co częste w tej serii. Ciekawe czy uznają za wadę fabryczną i uznają gwarancję.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,403
Hej,
Jeśli chodzi o reklamację sprzętu MSI - procedura jest opisana na filmie dostępnym pod tym linkiem.
Jeśli chodzi o uszkodzenia - gwarancji nie podlegają uszkodzenia z winy użytkownika tzw. "user damage". Co i jak dokładnie będzie w tym przypadku - trzeba czekać na ocenę serwisantów, ciężko oceniać sytuację po opisie.
Jeśli chodzi o samo zgłoszenie - my zwykle zalecamy zgłoszenie gwarancji door2door, tak jak na opisanym filmie. Zazwyczaj jest to szybciej i masz bezpośredni kontakt z serwisem na temat swojego zgłoszenia.
Jeśli chodzi o czas naprawy - to, w przypadku standardowych działań, gdzie nie trzeba zamawiać części z magazynów zewnętrznych - sama naprawa trwa krócej niż logistyka, czyli wysyłanie sprzętu do serwisu i z serwisu do Ciebie. Jak będzie w tym konkretnym przypadku to również ciężko zgadnąć, ale nie sądzę by miało to trwać jakoś specjalnie długo.
pozdrawiam,
 
Top