Optix MAG321CURV - problemy po zakupie

byarcik

New member
Joined
Jan 20, 2021
Messages
2
Witam

Zakupiłem w Media Expert wypisany w temacie monitor. Wczoraj, po otwarciu i złożeniu, gdy ustawiałem go na stole usłyszałem, że w środku monitora znajduje się luźna śrubka (fotka w załączniku).
Dodatkowo po odpaleniu monitora zauważyłem, że gdy świeci się matryca, to wydaje on z siebie bardzo wysoki, cichy dźwięk - najbardziej go słychać przy logo MSI u dołu matrycy. Do gry to by pewnie nie przeszkadzało, bo słuchawki, lecz do korzystania przy home office może to się stać dość uciążliwe. Czy jest to normalne dla tego typu monitora?

Pozdrawiam
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2021-01-20 o 10.19.06.png
    Zrzut ekranu 2021-01-20 o 10.19.06.png
    1 MB · Views: 2

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,080
Hej,
W monitorze nie powinno być żadnych luźnych śrubek. Może kupiłeś sprzęt powystawowy/outlet i ktoś zapomniał czegoś dokręcić/odkręcić?
Trudno się wypowiadać na temat tego dźwięku, póki się go nie usłyszy - może jakieś cewki? Przyznam, że nie spotykam się często z monitorami, które piszczą - zdecydowanie taki sprzęt powinien być bezgłośny. Upewnij się, że jest to nowy egzemplarz i ewentualnie reklamuj na cs.msi.com.

Pozdrawiam,

Pozdrawiam,
 

byarcik

New member
Joined
Jan 20, 2021
Messages
2
Sprzęt był nowy, przynajmniej nie był opisany jako powystawowy. Również wszystko w środku było oryginalnie zapakowane.
Zgłoszenie dałem na https://register.msi.com/service/ocss
Zauważyłem również dość duże smużenie, nie spodziewałem się aż takiej różnicy po przesiadce z IPS.
Dzisiaj dostarczą mi PS5, zobaczę jak wtedy to będzie wyglądać, lecz jeżeli dalej tak słabo to prawdopodobnie wymienię na inny model.
Czy są gdzieś poradniki jak dobrze skalibrować taki monitor? I czy trzeba to zrobić na PC?

Pozdrawiam
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,080
Hej,
Standardowa kalibracja monitora polega na ustawieniach w systemie. Zatem tak, komputer będzie niezbędny. W OSD monitora natomiast możesz wybrać ustawienia (ręczne) lub tryby wyświetlania.
Na https://register.msi.com/service/ocss zgłaszasz ticket dotyczący sprzętu (pomoc techniczna). Monitor reklamujesz na tej stronie, którą wkleiłem poprzednio (jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba).

Pozdrawiam,
 
Top