Niekontrolowane wyłączanie się GL62 7RD

rykoperz

New member
Joined
Aug 6, 2020
Messages
1
Witam :)
Od jakiś 2 tygodni mam problem z moim laptopem, który sam się wyłącza. Wygląda to tak jak by miał odcięty dopływ prądu i wyłącza się natychmiastowo. Mogę go włączyć zazwyczaj po 1h a raz zdarzyło się że udało mi się go uruchomić następnego dnia ok. południa. Zazwyczaj dochodzi do tego podczas grania albo przeglądania internetu w przeglądarce, a nawet raz zdarzyło się, że wyłączył się gdy nie był używany. Wczoraj była zmieniona pasta, bo podejrzewałem, że się przegrzewa ale nic to nie dało efekt ten sam. Podłączałem ładowarkę do listwy przepięciowej, bo stwierdziłem że mogą to wywoływać skoki napięcia, efekt ten sam. Jaka może być przyczyna sytuacji z laptopem i co powoduje te niekontrolowane wyłączenia ?   
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,090
Hej,
Ciężko postawić zdalną diagnozę po takim opisie. :-)
Prawdopodobnie problem z zasilaniem - sekcją zasilania na płycie lub zasilaczem. Ale to tylko "zdalna" spekulacja.
Możesz rozważyć aktualizację BIOSu i FW w sprzęcie - ale jak komputer się wyłącza w działania w sposób niekontrolowany to możesz go uszkodzić bardziej.
Przeinstaluj system, jeśli masz możliwość i, jeśli to nic nie da - kontaktuj się z serwisem na temat ewentualnej naprawy - cs.msi.com. A jak sprzęt po gwarancji, bezpośrednio do serwisu na ewentualną diagnozę/naprawę pogwarancyjną. Kontakt na serwis:
Serwis/Gwarancje

    TEL: (+48) 800 080 990 / (+48) 71 881 10 16
    E-mail: serwis@msi.com


pozdrawiam,
 
Top