Następca Dragon Center?

boguslawskia

Member
Joined
Aug 23, 2020
Messages
49
Witam,
Szybkie pytanko, na forach pojawia się informacja o końcu życia Dragon Center i zastąpienie go MSI Center...?
DC jest już niedostępny w sklepie M$.

Przy tym MSI Center pojawia się info, że wspiera procki powyżej 11 generacji..., a co ze sprzętem 10? Skoro nadal można go kupić?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,467
Hej,
Tak, MSI DC powoli odchodzi. Zastępuje go właśnie MSI Center. Dzieje się to od jakiegoś czasu.
Jeśli pytasz o to, czy wsparcie starszych generacji zostanie dodane w MSI Center, czy nadal będzie należało korzystać z MSI DC, które już nie będzie rozwijane w takim stopniu (zapewne prócz krytycznych poprawek) - to niestety nie mam takiej informacji w tym momencie.
W konkretnym przypadku, kieruj się proszę informacjami na stronie wsparcia dla swojego sprzętu, tam powinien być link do wersji Stand Alone, jeśli nie ma tego już w sklepie MS, a komputer nadal jest wspierany tylko przez Dragon Center.

Pozdrawiam,
 

boguslawskia

Member
Joined
Aug 23, 2020
Messages
49
Ok.
Bo właśnie DC postanowił się nie uruchamiać przy starcie... wczoraj działał bez problemów ale poszły aktualizacje do systemu.
Reinstalacja nic nie dała.
Problem wygląda na działanie UAC.

Czy brak ikony w pasku, coś powoduje?
Chodzi mi o ustawienia wydajności i baterii.

Przy problemie z UAC nie można włączyć AUTOSTARTU... na stałe.
Pomogło przywracanie systemu do ustawień z przed 2 dni.
Zrzut ekranu 2022-06-22 220532.jpg
 
Last edited:

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,467
Hej,
A coś więcej na temat Twojej konfiguracji? Jaki dokładnie sprzęt, jaki build Windowsa spowodował problem? Jest kilka wersji DC, a laptów MSI jest dużo więcej. Jeśli nie da się ściągnąc wersji ze sklepu MS, sprawdź na stronie wsparcia czy nie ma wersji standalone (.exe).
Zwróć uwagę, że system Windows rządzi się swoimi prawami, gdy jego autorzy postanowili zmienić podejście do autostartu, to MSI jednak nie ma na to wpływu.
Pozdrawiam,
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,251
Jeśli system to Win 11 to w zasadzie dwie ostatnie aktualizacje posiadają jeden znany błąd: "After installing this update, some .NET Framework 3.5 apps might have issues or might fail to open.", możliwe, że powtarza się on również dla Win 10 i najprawdopodobniej on powoduje ten problem. Niby da się go wyeliminować jak się trochę "pokombinuje" ale lepiej chyba poczekać na kolejną aktualizację.
 
Top