MSI Theater550Pro E, brak dzwięku w Vista Business 32bit

michalbr

New member
Joined
Jun 17, 2007
Messages
2
Witam:)
Zakupiłem ten tuner po bardzo dobrej recenzji w benchmark.pl.
To tuner który działa na magistrali PCI E x1.
Niestety nie przesyła dźwięku tak jak inne tego typu urządzenia przez wejście karty dźwiękowej(niebieskie).
Zainstalowałem aplikacje PowerCinema 4 oraz nową wersję 5 (trial) . Nie ma dźwięku!!
Próbowałem tez zabawy z aplikacja Chris TV.Wybierałem różne ustawienia (POLSKA, SZWECJA,WEGRY)
ale jest tylko szum. Propozycje innych państw znalazłem na jakimś forum.

Co robić?Wszystkie sterowniki mam nowe. W Windows XP Home jest dokładnie ta sama sytuacja.Specjalnie zainstalowałem na osobnym dysku żeby sprawdzić kartę:(
 

_dl_

New member
Joined
May 15, 2007
Messages
1,534
Tunery oparte na chipie theather 550 mają problemy z dźwiękiem. Ściągnij najnowszy sterownik do układu ATI Theather 550 Pro ze strony ati część problemów powinna się rozwiązać.

ak jak inne tego typu urządzenia przez wejście karty dźwiękowej(niebieskie).

Tej części nieco nie rozumie.. Jak karta ma przesyłać dźwięk przez niebieskie złącze karty dźwiękowej jak jest on przesyłany cyfrowo przez szynę systemową. (zresztą gdzie byś chciał sobie ten kabelek podłączyć?? z tego co wiem te karty nie mają wyjścia audio... a wiem bo sam mam Theatrixa Saphira)
 

Michal

New member
Joined
Jan 4, 2007
Messages
1,471
Ustalmy kilka faktów - nie masz dźwieku w zanczneniu szumi ci cały czas na każdym kanale czy nie masz dźwieku w zanczeniu nic nie słyszysz, totalna cisza? Jak Objaw 2gi to po prostu coś namieszałeś w ustawieniach mixera, zainstaluj raz jeszcze sterowniki, DX'a i musi działać. Co do problemów z dźwiękiem ala opcja 1 - tak są czasami problemy z niektórymi sieciami kablowymi i dźwiękiem stereo, ale mono działa idelanie. Co do tych problemw - rozwiązaniem jest na pewno nowsza wersja aplikacji + sterowniki.
 

michalbr

New member
Joined
Jun 17, 2007
Messages
2
Witam.Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony ATI. Znalazłem również odpowiedź na forum programu Chris-TV: http://forum.chris-tv.com/index.php?showtopic=1827.
Okazuje się że dla tunerów od MSI trzeba włączyć dodatkowe opcje konfiguracyjne oraz dodatkowe częstotliwości do ustawienia kanałów. Teraz już wszystko działa.
Załączonego programu PowerCinema 4 używać sie w Visie nie da. Dopiero od wersji 5.


Dziękuję za pomoc:)

ps:pisząc o wejsciu audio miałem na myśli stary tuner Avermedia który miał wyjście audio ale niestety producent nie przewidział sterowników do Visty.
 
Top