MSI RTX 3080 Suprimx

Status
Not open for further replies.

HAL900

Member
Joined
Aug 16, 2015
Messages
52
Witam
Od kilku dni posiadam RTX 3080 która przyszła z fabrycznie uszkodzonymi wentylatorami tj 2 z 3 nie kreca.Być moze nie jest dociśnięta wtyczka łącząca dwa wentylatory.Czy jest możliwość odkręcenia maskownicy karty i sprawdzenie tej wtyczki bez utraty rma(plomba nie zostanie zerwana) lub czy pracownik komputronika może to zrobić z adnotacja bez utraty gw?
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,244
W przypadku kart graficznych gwarantem jest sklep a nie MSI i to raczej tam trzeba kierować takie pytania
 

maras2574

New member
Joined
Jan 19, 2021
Messages
1
Kartę kupiłem  23.12.2020. Po około miesiącu karta zaczęła wariować z temperaturami i obrotami wentylatorów (co mam udokumentowane w postaci plików jpg,które to robiłem podczas testu w Heaven Benchmark,oczywiście na ustawieniach fabrycznych),tak jakby padł kontroler obrotów  Działo się tak na obydwu biosach karty,czyli Silent i Gaming. Dzięki programowi Msi Afterburner,ustawiłem własną krzywą obrotów wentylatorów oraz zrobiłem undervolting,gdzie maksymalne napięcie pod obciążeniem dobijało do 0.875v (fabrycznie 1.081v) przy taktowaniu rdzenia 1915 MHz. Dzięki temu temperatury w grach nie dobijały już do 75st przy 100% rpm wentylatorów,tylko (w zależności od gry) maksymalnie 65st/50%rpm,więc było ok i można było grać... Aż do dnia 04.03.2021,gdzie podczas gry w Horizon Zero Down w słuchawkach pojawił się dziwny dźwięk i obraz zniknął  Na płycie głównej wyświetlił się błąd 97 (według instrukcji od płyty: Console Output devices connect),co wskazuje na GPU. Próbowałem kilku restartów komputera,nistety efekt taki sam   Po włożeniu innej karty komputer wystartował normalnie i działa do dziś,co wskazuje na niesprawną RTX 3080.
W sprawie reklamacji skontaktowałem się z Panią Natalią Lachowicz z serwisu MSI,która napisała że w tej sprawie muszę zwrócić się do sprzedawcy,czyli w tym przypadku do salonu X-kom w Poznaniu. Do salonu z kartą udałem się już 05 marca,gdzie po konsultacji z pracownikiem salonu,zabrałem jednak kartę z powrotem do domu,ponieważ pracownik zasugerował że na 70% będzie zwrot kwoty jaka jest na fakturze,czyli 3999zł. Absolutnie nie interesuje mnie zwrot kasy,bo wiadomo jak teraz jest,nie dosyć że kart nie ma,to jeszcze są w kosmicznych cenach,także proszę mnie zrozumieć że zwrot pieniędzy nie wchodzi w grę. Jednak pracownik zapewnial mnie,że mogę odmówić zwrotu pieniędzy i dostanę z powrotem uszkodzoną kartę. Powiedziałem że wrócę z reklamacją jak sytuacja na rynku się poprawi. Jednak dało mi do myślenia to co powiedział sprzedawca,że nawet po stwierdzeniu usterki i że karta niesprawna,nie muszę przyjmować pieniędzy,więc wróciłem z kartą do salonu tydzień później,czyli 12 marca.  Ten sam pracownik,po krótkiej rozmowie stwierdził,że musi się skonsultować w mojej sprawie z serwisem X-kom w Częstochowie. Dopiero wewnętrzny serwis podejmie decyzję czy karta leci na serwis MSI do Wrocławia. Tak że karta znowu wróciła ze mną do domu i jest do dzisiaj:( 
Tutaj odpowiedź z X-kom:
"Dziękujemy za przesłaną wiadomość. Uprzejmie informujemy, że niezależnie od trybu zgłoszonej reklamacji karta graficzna będzie wysłana w celach diagnostycznych do serwisu MSI, ponieważ my jako sprzedawca nie posiadamy specjalistycznych programów do diagnozy uszkodzonych elementów kart graficznych. Rezultat zgłoszenia serwisowego w serwisie producenta nie jest niestety od nas zależny i może być to zarówno: naprawa, wymiana lub rozliczenie - w zależność od aktualnych procedur obsługowych w serwisie MSI, dostępności części zamiennych i aktualnej sytuacji na rynku. Doświadczenie jednak nam podpowiada, że w toku realizacji zgłoszenia kartta graficzna zostanie prawdopodobnie rozliczona (po potwierdzeniu usterki).

W związku z powyższym pragniemy Pana poinformować, że w przypadku zgłoszenia karty na reklamację nie możemy w żaden sposób wpłynąć na rezultat weryfikacji komponentu w serwisie MSI, oprócz zostawienia adnotacji w zgłoszeniu - że w przypadku konieczności rozliczenia podzespołu prosimy o odesłanie karty w stanie niezmienionym. Ale to nie rozwiązuje w żaden sposób problemu z usterką karty graficznej, ponieważ w takiej sytuacji pozostanie Pan z niesprawną kartą.

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji"

 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,403
Hej,
Karty graficzne reklamujemy do sklepu, gdzie zostały zakupione. W sprawie pytań i wyjaśnień - kontaktuj się bezpośrednio ze sklepem. Możesz też napisać do serwisu - serwis@msi.com, ale podejrzewam, że dostaniesz właśnie taką odpowiedź.
A z mojej strony prośba - z nowymi problemami otwieraj proszę nowe topiki.
Temat zamykam.
Pozdrawiam,
 
Status
Not open for further replies.
Top