MSI RTX 3060 ti VENTUS 2X OC 8GB płyta główna informuje o błędzie

bartosz.jaszczak

New member
Joined
May 25, 2015
Messages
4
Cześć,

po zamontowaniu karty w płycie głównej asus b250m z i5-7500 i 450W zasilaczem, podczas uruchamiania systemu płyta wydaje jeden długi i cztery krótkie sygnały dźwiękowe. W internecie znalazłem dwie definicje odnoszące się do płyt asusa:

1. Hardware error
2. Cpu error

Przy poprzedniej karcie, ZOTAC 1060 AMP nie było tego komunikatu. Restestowałem BIOS, wymontowałem i zamontowałem kartę ponownie, dociskając ją w płycie. Czy może być to wina zasilacza, jako że karta wymaga 2 8-pinowych podłączeń do zasialania, mimo że nie jest mocno wymagająca pod tym względem? Wg wszystkich kalkulatorów 450W dla tej konfiguracji jest wystarczający, a i sam sprzęt wydaje się działać bez zarzutu. Będę wdzięczny za pomysły co jeszcze mogę sprawdzić, bo nie ukrywam, mimo że nie widzę teraz problemu w działaniu, powoduje to u mnie niepokój :)
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Witam

" Czy może być to wina zasilacza, jako że karta wymaga 2 8-pinowych podłączeń do zasialania, mimo że nie jest mocno wymagająca pod tym względem?"
A chcesz powiedzieć że nie podpiąłeś obu wtyczek? Bez tego karta nie ruszy :)
A 450W w zupełności wystarczy, zależy tylko czy masz dobrej jakości zasilacz.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,097
Hej,
Może być problem z BIOSem na płycie, pomyśl o aktualizacji. Można również pomyśleć o mocniejszym zasilaczu, albo przynajmniej sprawdzić z jakimś innym, jeśli masz do niego dostęp. Oczywiście zasilanie karty musisz obsadzić w całości.

Pozdrawiam,
 
Top