MSI Radeon RX 5600XT GAMING X - Problemy z napięciami

marek1995dante

New member
Joined
Jan 9, 2021
Messages
5
Hej!

Mam taki problem. Czy może mi ktoś udzielić informacji w kwestii zmniejszania napięć na karcie MSI Radeon RX 5600XT GAMING X. Po zredukowaniu napięć poniżej 900mv karta się crashuje, a wydaje mi się, że nie powinna bo mam innego RX 5600XT co prawda inny model, ale radzi sobie świetnie przy 775mv na rdzeń. Podejrzewam, że może być to kwestia innego BIOSu, bo ten nie jest zaktualizowany na 14 Gb magistrale. Czy mógłbym również prosić o taki bios w celu jego aktualizacji? Jeśli potrzeba jakichś dodatkowych informacji, proszę o informację
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Witam

Każdy procesor graficzny jest inny, i tak jak przy OC, tak i przy redukcji napięć, to co osiągniesz jest jak loteria. Jedno lepiej będzie sobie radzić od drugiego, i nie mamy na to wpływu.
Odnośnie vBIOS:
Brak możliwości wysłania plików vBIOS, zasady niestety się zmieniły. W razie pytań, proszę kontaktować się ze wsparciem MSI bezpośrednio lub spróbować Dragon Center / Live Update.
 

marek1995dante

New member
Joined
Jan 9, 2021
Messages
5
Rozumiem. Czy jest chociaż możliwość weryfikacji czy ten VBios jest oryginalny? Bo kartę kupiłem z drugiej ręki. Wciąż jest na gwarancji, ale nie wiem czy nie była zajechana w koparce. Dziwnie jakoś pracuje. Jest możliwość sprawdzenia tego po numerze seryjnym karty, bym mógł porównać z tym zainstalowanym na mojej?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,337
Hej,
Sprawdź proszę poprzez Live Update:
https://youtu.be/gUJhIbedbtc

Pozdrawiam,
 
Top