MSI MPG Z490 Gaming Plus - brak dżwięku

tnhudman

New member
Joined
Mar 11, 2021
Messages
7
Po 2 serwisie, po 4 miesiącach, w końcu jest. Płyta Z490 Gaming Plus wróciła do mnie. Problem w tym, że dźwięku jak nie było tak nie ma. Niby prima aprilis dopiero za tydzień, ale widocznie dla serwisu MSI to prima aprilis trwa cały rok, bo już drugi raz odsyłają niesprawną płytę. O ile przed pierwszą akcją serwisową i po niej było słychać jednostajny szum przy podłączeniu słuchawek, systemu audio, tak teraz już zupełnie nic nie słychać. Postęp jest taki, że już nie wyświetla po 10 razy komunikatu o podłączeniu słuchawek, czy mikrofonu. A i zamiast 2 miesięcy, jak za pierwszym razem trzymali płytę tylko 1,5. Postawiłem specjalnie nowy system, 3 różne sterowniki instalowałem, kompletnie 0 reakcji. Przy włączeniu źródła dźwięku, słupki pokazujące poziom dźwięku podskakują, czyli że coś tam gra, ale nic nie słychać. Pomocy. Co można jeszcze zrobić, oprócz oddania płyty na rękojmię z żądaniem wymiany na nową?
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,234
A masz pewność, że ta płyta w ogóle była naprawiana w serwisie MSI? Raczej wątpię żeby serwis u siebie płytę trzymał 2 miesiące, gwarantem w przypadku płyt jest sklep i w nim się je reklamuje. Więc najprawdopodobniej to sklep ją u siebie przetrzymywał i wykonywał np. testy. Jeśli uważasz, że jest niesprawna to najlepiej w takim przypadku skorzystać z rękojmi
 

tnhudman

New member
Joined
Mar 11, 2021
Messages
7
Tak, jestem pewien, że płyta była naprawiana w serwisie MSI. Kontaktowałem się nawet z nimi w sprawie długiego oczekiwania na naprawę i nie podali żadnych szczegółów ale potwierdzili, że płyta została już od nich wysłana do sklepu.
Aktualizacja: mikrofon działa, słuchawki nie, dziwna sprawa.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,337
Hej,
Zaktualizuj BIOS: >>KLIK<< i system operacyjny. Zainstaluj sterowniki (wcześniej wykasuj wszystkie apki i sterowniki dźwiękowe z systemu, instalację przeprowadź w trybie offline) ze strony https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-Z490-GAMING-PLUS . Sprawdź różne modele słuchawek, sprawdź panel przedni i tylni. Jeśli to wszystko już robiłeś lub - po wykonaniu - słuchawki nadal nie działają - kontaktuj się ze sklepem ponownie.

Pozdrawiam,
 

tnhudman

New member
Joined
Mar 11, 2021
Messages
7
BIOS zaktualizowany, sterowniki tak jak pisałem wcześniej przeinstalowane kilkakrotnie, na wszystkie sposoby (offline, online). Sprawdzane 3 modele słuchawek i system audio. Prawdopodobnie w serwisie uszkodzili przy okazji 4 slot na ram. Po uruchomieniu z jedną kością z dwóch (obojętnie którą, więc kości ok) komputer wstaje. Jak tylko zostaje użyty slot 4, komputer wariuje, świeci się dioda DRAM na płycie. Czasami świecą naprzemiennie CPU i DRAM. Raz się włączy raz nie, zawiesza się itp. Ja rozumiem, że można coś przeoczyć 1 raz, ale odsyłać 2 raz płytę całkowicie niesprawną do klienta to skandal. Czy serwis nie weryfikuje efektów napraw?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,337
Hej,
Serwis ma swoje procedury weryfikacji jak najbardziej.
Jeśli rzeczywiście zrobiłeś wszystko co trzeba - tak jak pisałem, zostaje reklamacja.

Pozdrawiam,
 

gilban

Member
Joined
Jun 23, 2019
Messages
85
Ja tu proponuję skorzystać z rękojmi, a nie z gwarancji. Tu sprzedawca musi uznać reklamację lub nie w ciągu 14 dni kalendarzowych. A jak nie to się zostanie Rzecznik Praw Konsumenta w twoim mieście. Inaczej się będziesz bujał cały czas.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,337
Hej,
Ja tylko przypominam, że sprzęt zawsze reklamujemy bezpośrednio do sprzedawcy - do sklepu, gdzie płyta została zakupiona. Nie ma możliwości bezpośredniego zgłoszenia do serwisu.

Pozdrawiam,
 
Top