MSI MEG Z490 ACE AUDIO

Status
Not open for further replies.

pmazur9156b02de

New member
Joined
Jan 4, 2022
Messages
2
Witam. Wczoraj aktualizowałem bios do najnowszej wersji (latka do win 11) i mianowicie nie mam dźwięku. Zainstalowany Windows 11 od 2 miesięcy. Przed upgrade biosu było wszystko w porządku. Miał ktoś podobnie?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,347
Hej,
Nie słyszałem o tym problemie jeszcze. Możesz podzielić się większą ilością szczegółów? Jaki to dokładnie BIOS (która wersja). Jak się objawia brak dźwięku? Ani przedni, ani tylny panel nie działa? Czym ten dźwięk odsłuchujesz - słuchawki/głośniki? Sterowniki przeinstalowałeś, pobierając je ze strony wsparcia? Windows 11 zaktualizowany? Czy "defaulty" po aktualizacji BIOSu zostały załadowane? Karta dźwiękowa jest w ogóle wykrywana?
Możesz ewentualnie jeszcze zresetować CMOS - np. po całkowitym odłączeniu sprzętu od prądu (i odłączeniu kabli zasilających od płyty po kilku minutach) wyjąć na kilkadziesiąt minut bateryjkę podtrzymującą CMOS. Zalecam ostrożność podczas tej procedury.

Pozdrawiam,
 

pmazur9156b02de

New member
Joined
Jan 4, 2022
Messages
2
Witam. BIOS aktualizowałem do wersji 7C71v1B, wcześniej była wersja 7C71v19. Wszystkie sterowniki ze strony producenta. Windows update aktualny. Objawy były takie, że w ogóle nie było dźwięku. Zarówno panel tylni jak i przód. Głośniki wykrywało. W BIOS audio controller enabled. Drogą eliminacji głośniki podłączyłem do laptopa, działały. Następnie bezprzewodowe słuchawki Marshalla podlaczylem przez bluetooth, dźwięk był. Ponadto przywróciłem domyślne ustawienia dźwięku dla wszystkich aplikacji, dźwięk z głośników nie powrócił.. Bawienie się ze sterownikami realteka także nie przywróciło dźwięku. Ostatecznie pomógł downgrade biosu do 7C71v19. Dźwięk w głośnikach powrócił :-). Usterka naprawiona :p.

P. S za każdym razem jak robię update biosu desktop/laptop to przywracam domyślne ustawienia biosu.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,347
Hej,
Dzięki za info, cieszę się, że poradziłeś sobie z problemem.
Pozdrawiam,
 
Status
Not open for further replies.
Top