MSI GL72 6QD - Problem z klawiszami

Status
Not open for further replies.

bajsebastian0

New member
Joined
Dec 16, 2017
Messages
3
Witam serdecznie,

od kilku dni występuje u mnie bardzo irytujący problem, mianowicie dwa klawisze : klawisz ,,o'', oraz klawisz ,,1'' przestały normalnie działać, w sensie muszę je mocno kilka razy nacisnąć żeby zaczęły działać. Czasami bez mocnego wciśnięcia najpierw klawisza ,,o" klawisz ,,1" wcale nie odpowiada, nawet przy dłuższych próbach. Gdy klawisze zaczną już działać, działają przez czas użytkowania, ale gdy się ich nie naciska po pewnym czasie znowu występuje ten sam problem i trzeba je mocno wcisnąć żeby zaczęły działać. Stalo to się samo z siebie, wieczorem zamknąłem laptopa a następnego dnia klawisze zaczęły wariować. Wyjąłem je ale pod nimi nic nie ma, czyściutko, gumki oraz plastik są cale. Klawiatura nie została zalana, ani nie jest brudna, dbam o czystość sprzętu. Laptop jest nowy ma niecałe 10 miesięcy.

Czy da się to jakoś naprawić bez odsyłania laptopa do serwisu (jest jeszcze na gwarancji) ? Bez wymiany całej klawiatury ?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,339
Hej,
  Ja bym jednak sugerował naprawę w serwisie gwarancyjnym - cs.msi.com.
 

krzysztof.kot

New member
Joined
Feb 13, 2016
Messages
13
Widzę że problem z niedziałającymi klawiszami w MSI to norma. Mi wmówiono w serwisie że to moja wina bo zalalem klawiaturę co jest brednią. Niby zalalem klawiaturę a nie działają dwa klawisze oddalone od siebie o 7 cm a pozostałe bez problemu. Natomiast na dowód zalania przysłano zdjęcie klawisza po drugiej stronie klawiatury ze jakimiś śladami wskazującymi na zalanie, problem w tym że ten przycisk działał normalnie więc o co im chodzi ?
Przyglądnąłem zasoby sieci i często użytkownicy MSI skarżą się na pojedyncze klawisze "p" "strzałka w dół" "9"  zamiast przyznać się do bubla zawsze można wcisnąć zalanie i 50 zł zniżkę na wymianę klawiatury za 750 zł.
Moja klawiatura była już w naprawie gwarancyjnej bo po dwóch miesiącach pozmazywały się napisy na klawiszach, później przestały działać dwa klawisze a że do końca gwaracnji było 2 miesiące to mnie zlano jak wodę w sedesie wciskając kit o zalaniu. I tak rozpadło się moje dobre zdanie o produktach MSI.
Odpisuje na stary post celowo niech się inni dowiedzą że ich przyciski nie działają bo zostały zalane (a może w serwisie ? ) i niech nie szukają winy w niedorobionej klawiaturze MSI.

 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,339
Witam,
  Nie, to nie norma. Zmieniły się nieco procedury diagnozy ostatnimi czasy i tyle. Serwisanci naprawdę wiedzą co mówią. To, że zalałes klawiaturę z jednej strony, to nie znaczy, że dokładnie te klawisze przestaną działać. Klawiaturę można zalać naprawdę niewielką ilością płynu, wcale nie musisz wylać na nią szklanki z kawą.
  Sugerowania, że to serwis specjalnie zalewa klawiatury nie będę komentował.
  Jak serwisanci stwierdzą zalanie - możesz zgodzić się na płatną naprawę, możesz się nie zgodzić i masz też drogę prawną by udowadniać, że serwisanci nie mają racji. Życzę powodzenia.
  Temat zamykam.

pozdrawiam,
 
Status
Not open for further replies.
Top