MSI GL65 9SD - Problem z Blu-ray 4K Ultra HD

michal.perzynski

New member
Joined
Dec 17, 2019
Messages
11
Cześć,

Mam pytanie posiadam laptopa MSI GL65 9SD i dokupiłem sobie zewnętrzną nagrywarkę Blu-ray 4k ULTRA HD (Pioneer bdr-xd07tuhd) jednakże mam problem z odtwarzaniem filmów 4K Ultra HD na zewnętrznym monitorze/telewizorze 4K, mianowicie po podłączeniu do telewizora monitora 4k przez zewnętrzny kabel hdmi pojawia mi się informacja że karta graficzna nie obsługuje SGX hdcp2.2. Błąd ten pojawia przez to że zewnętrzne wyjście hdmi jest obsługiwane przez kartę Nvidia a żadna karta nvidia nie obsługuję SGX i tylko karty zintegrowane Intela po 7 generacji obsługują tą technologię. I tutaj jest właśnie problem, bo nie mogę znaleźć nigdzie możliwości przełączenia się tak żeby port HDMI był obsługiwany przez kartę zintegrowaną Intela. Próbowałem znaleźć w biosie przełącznik, ale niestety nie doszukałem się, lub źle szukam (odpaliłem tryb zaawansowany w biosie ctrl+shift+alt+f2).
Czy ktoś wie czy w laptopach MSI w serii GL65 jest możliwość wymuszenia działania portu HDMI przez kartę zintegrowaną, a nie zewnętrzną nvidia? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to zrobić.

Będę wdzięczny za pomoc
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,339
Hej,
Obawiam się, że jak w Dragon Center/MSI Center nie ma (a w tym modelu tego nie będzie) oraz w BIOSie w opcjach zaawansowanych tego nie będzie - to się po prostu nie będzie dało tego wykonać, przykro mi.

Pozdrawiam,
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,234
Ogólnie HDMI jest wykorzystywane przez kartę która jest obecnie używana. Wymusić używanie tylko karty zintegrowanej można np. za pomocą zmiany w panelu Nvidii, zmieniając w ustawieniach globalnych Preferowany procesor graficzny na Zintegrowana karta graficzna.

Swoją drogą Nvidii którą posiadasz o ile się nie mylę posiada obsługę HDCP 2.2 a odnośnie SGX nie napisałeś jakiego oprogramowania używasz ale obstawiam, że Cyberlink a jak się trochę poszuka to można znaleźć: No PowerDVD - No SGX problems
 
Top