MSI GL62 6QF Klawiatura

arkadiusz66156502de

New member
Joined
Nov 17, 2021
Messages
2
Dzień dobry.
Od dawno pasiadam laptop MSI jak w temacie.
Niedawno poddała się klawiatura, dawno już jest po gwarancji a, że tteoche umiejętności posiadam, postanowiłem ją wymienić. W standardzie nie była podświetlana i stwierdziłem, fajnie było by taką zamontować. Zamówiłem, zrobiłem robotę a tu niespodzianka mianowicie podświetlanie nie działa :/
Płyta główna posiada wyprowadzenie zasilania na podświetlanie klawiatury, z którego oczywiście skorzystałem, lecz po uruchomieniu nie świeci. Skróty klawiszowe od podświetlenia nie uruchamiają podświetlenia, proszę o pomoc
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Nie ma gwarancji, że podświetlenie zacznie działać - jeśli oryginalnie w laptopie nie było podświetlenia. Prócz podłączenia potrzebne jest prawidłowe oprogramowanie (firmware, BIOS). Niestety, ja nie jestem w stanie pomóc ze zbudowaniem innego laptopa niż tego, który kupiłeś, przykro mi.

Pozdrawiam,
 

arkadiusz66156502de

New member
Joined
Nov 17, 2021
Messages
2
Powiem szczerze, że jestem zaskoczony do nie jednego laptopa dokładałem podświetlaną klawiature i bez zbędnego cudowania wszystko działało (w tym były też urządzenia MSI). Aplikacje które instalowałem w tym Steelseries GG poprostu nie widzą tej klawiatury. Wrzuciłem najnowszy dostępny BIOS bez skutku. Chciałem też ze sklepu Microsoft pobrać MSI CENTER ale wywala mi błąd że system nie jest wspierany (Win10 x64)
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Bardzo mi przykro, ale ja w tym temacie nie pomogę. Nie jestem w stanie zagwarantować iż sprzęt, który oryginalnie nie obsługiwał podświetlenia klawiatury - po wymianie klawiatury na inną, to podświetlenie obsłuży.
Oprogramowanie do tego komputera znajduje się na stronie: https://www.msi.com/Laptop/support/GL62-6QF#down-driver&Win10 64 , zakładka "Narzędzia". MSI Center nie jest z nim kompatybilne i nie zalecam jego instalowania.
Pozdrawiam,
 
Top