MSI GeForce RTX 3080 GAMING X TRIO - ilość gwarancji ?

lemur_20

New member
Joined
Sep 18, 2020
Messages
1
Witam

Zawsze karty, które kupowałem miały 36 miesięcy gwarancji. Aktualnie w sklepie x-kom widnieje tylko 24 miesiące przy karcie MSI GeForce RTX 3080 GAMING X TRIO 10GB GDDR6X. Czy sklep wprowadza w błąd czy może sam obcina gwarancję ? W  pozostałych sklepach widnieje 36 miesięcy ? Jak to jest MSI ?

Pozdrawiam
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,260
Gwarantem w przypadku kart graficznych jest sklep i to on ustala na jaki okres jest udzielana gwarancja.

"Płyty główne i kart graficzne

Reklamację składamy u sprzedawcy lub jednego z polskich dystrybutorów (dotyczy tylko sprzedawców , dystrybutorzy: AB, ABC Data, Incom , Action ). Na produkty udzielana jest gwarancja sprzedawcy na okres od 24 do 36 miesięcy."
 

cirixz0rrr

New member
Joined
Sep 21, 2020
Messages
3
Czy to oznacza, że sklepy mogą dowolnie decydować o długości gwarancji? Czy jest możliwość po upływie 2-ch lat przesłać kartę bezpośrednio do producenta?
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,260
Gwarantem w przypadku kart graficznych jest dystrybutor lub sklep, czyli te podmioty decydują o długości gwarancji oczywiście w zakresie prawa (na nowe produkty dla konsumentów min. 24 miesiące, dla firm 12 miesięcy) MSI w tym przypadku nie jest gwarantem i gwarancje realizuje się poprzez sklep
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,492
Hej,
Jest praktycznie dokładnie tak, jak napisał @keiytom. Gwarancji masz tyle ile zaoferował sklep (sklep też jest do tego wszystkiego zobowiązany przepisami prawa). Sprzęty "na gwarancję" zgłaszasz właśnie do sklepu. W przypadku gdy sklep istnieje i ma się dobrze - nie ma możliwości zgłoszenia karty bezpośrednio do serwisu. W przypadku problemów z kontaktem ze sklepem, piszesz bezpośrednio na serwis - serwis@msi.com. Wtedy (i tylko wtedy) dostajesz procedurę bezpośredniego zgłoszenia sprzętu na serwis.

pozdrawiam,
 

cirixz0rrr

New member
Joined
Sep 21, 2020
Messages
3
I jeszcze pytanie:
Czy jeśli zdejmie się chłodzenie powietrzne i zamontuje water block np EK to czy wtedy traci się gwarancję?
W ogólnych regulaminie gwarancyjnym na stronie us jest napisane, że zdjęcie coolera w celu "przeserwisowania" karty nie ma utraty gwarancji.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,492
Hej,
W przypadku karty zakupionej w polskiej dystrybucji, naruszenie plomby gwarancyjnej na jednej ze śrub na backplate (czyli po prostu odkręcenie chłodzenia) będzie skutkowało utratą gwarancji na sprzęt

pozdrawiam,
 
Top