MSI GE60 - wymiana klawiatury

mr.r4ket

New member
Joined
Jan 18, 2016
Messages
1
Cześć!

Mam taki problem. Mój mały kuzyn oglądał bajkę na moim notebooku, ja natomiast gawędziłem z rodziną. Jak nie patrzyłem to mały zaczął majstrować przy klawiaturze i NUMPAD1 nie jest na swoim miejscu. Wygląda na to, iż urwany został zaczep mechanizmu, który trzyma klawisz w miejscu. Pytaniem do mojej krótkiej historyjki jest: czy serwis MSI może dokonać odpłatnej wymiany klawiatury w moim notebooku (bez utraty gwarancji na całość)? Klawiatura jest cała, tylko ta felerna jedynka wystaje ponad szereg i nie chce tego mocować w niekonwencjonalny sposób.

Pozdrawiam!
 

piotr.p

New member
Joined
Jan 15, 2016
Messages
53
Daruj sobie.... chyba że chcesz wydać ze 400zeta...
1. wymienia się całą klawiaturę
-> haczyk: niektóre klawiatury aby nie "chodziły" są zalutowywane w plastiku z przednim panelem... pytanie co robi serwis:
a) próbuje odlutować  -> ja tak robiłem w jednym egzemplarzu, bo klientka kawę wylała(woda wyparowała, kawa została i guziki nie działały) na laptopa... ogólnie raz da się to zrobić, o ile umiejętnie się to zrobi podczas "de lutowania"
b) wymienia cały panel

klawiatura nie jest tania... a jak krzykną Ci razem z panelem to cena *2,
robocizna... aby to zrobić musisz rozebrać cały sprzęt, bo jak inaczej się dostaniesz do niej... to też koszt z 100-300zł bo to pewnie musi być Autoryzowany Serwis...

Nie wiem jak w GE60, bo może jest to klawiatura wyjmowana od przodu (tam gdzie ją widać), to w tedy kupujesz nową, tamtą wyjmujesz i z głowy, ale bez dokładnego obejrzenia tego to Ci nie powiem... popatrz na YT jak ktoś to rozbiera, może są już filmiki...

A na samo pytanie czy serwis odpłatnie to zrobi... zawsze zrobią... jak nie ma części to ściągną od producenta... ale cena i czas są ZajeFajne ;))
 
Top