MSI dragon center nie działa.

turborzeznik

New member
Joined
Dec 2, 2020
Messages
4
Dragon center nie działa, a jakżeby inaczej...

Laptop po reinstalacji systemu, wszystkich aktualizacjach a DC nie działa, nie działa żadna wersja, ta pobierana ze strony supportu laptopa nawet się nie wlacza, ta pobierana przez MS store pokazuje tylko bzdury typu true colour czy jak to się tam pisze i nic więcej.
System był inastalowany czysty, nie z dysku recovery, którego swoją drogą nie można dostać oczywiście. Nie działa również funkcja live update "nie można odnaleźć aktualizacji w serwerze".

Laptop GP72 7RD Leopard
Win10

Żadne próby odinstalowywania, instalowania, usuwania reszty zawartości nic nie przyniosły.
Laptop dalej jest pozbawiony możliwości ustawienia wentylatorów itd. Kupa śmiechu z tym DC. Miał ktoś podobny problem? Jakieś rozwiązanie ktoś ma by przywrócić DC do działania?

DC pobrany ze strony supportu - 1.2.1910.3101
DC pobrany z MS store - brak podanej wersji
DC pobrany bezpośrednio ze strony msi (nie konkretnie pod tego lapka) 2.0.116.0
 
Last edited:

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
6,894
Hej,
Prawidłową wersją DC dla Twojego laptopa jest właśnie ta ze strony wsparcia dla komputera - https://pl.msi.com/Laptop/support/GP72-7RD-Leopard#down-driver&Win10 64 (zakładka "Narzędzia"). Nie instaluj innych wersji, bo zrobi się bałagan, czyli mniej więcej to co opisujesz. Usuń wszystkie inne wersje DC, razem z MSI SDK, zaktualizuj system poprzez Windows Update, zrestartuj sprzęt i zainstaluj tylko i wyłącznie wspierane Dragon Center - to ze strony wsparcia. Jeśli to nie pomoże, zostaje prawidłowa instalacja systemu operacyjnego (lub użycie recovery, zależnie od wersji, którą posiadasz). Wcześniej możesz także rozważyć aktualizację oprogramowania BIOS i EC Firmware, zgodnie z filmikami:


Pozdrawiam,
 

turborzeznik

New member
Joined
Dec 2, 2020
Messages
4
To i tak nic nie daje...
Co za bzdura, żeby z powodu durnego programu do obsługi wiatraków przeinstalowywać system... lepiej niech ktoś kto ma tam za to płacone napisze po prostu program tak, żeby działał bez żadnych ceregieli jak się należy, a nie wciskać ludziom bzdury żeby sobie system na nowo instalowali. Może ktoś kto bierze za to pieniądze poczuje się odpowiedzialny za to i to zrobi.
 
Top