MSI Center

novaxi158a02e6

New member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
3
Mam problem z oprogramowaniem, który polega na tym, że po otwarciu MSI Center z zasobnika systemowego (gdy wcześniej używałem w grze tryb DSR), MSI Center wyświetlił mi się w zmniejszonym oknie i z innym położeniem okna. Od tego momentu pamięta te ustawienia. Chcę przywrócić pierwotne ustawienia okna (rozmiar i położenie).
Chciałbym wiedzieć, gdzie program przechowuje informacje o rozmiarze i położeniu okna (plik lub rejestr).
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,097
Hej,
Ja niestety nie posiadam aż tak zaawansowanych informacji - obawiam się, że to by trzeba było pisać do programisty. Nie prościej będzie przeinstalować oprogramowanie?

Pozdrawiam,
 

novaxi158a02e6

New member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
3
Procedura odinstalowania aplikacji nie zawsze kasuje wszystkie ustawienia. Mógłbym też użyć resetowania aplikacji z ustawień Windows, ale też nie chcę tracić ustawień krzywych wentylatora, itp. Nie chcę też tracić czasu na ponowne konfigurowanie aplikacji. Gdybym miał informacje, gdzie zachowuje program ustawienia okna, to uważam że byłoby łatwiej to naprawić. Nie mam kontaktu do programistów. Kontakt do MSI jest utrudniony. To jest poważna wada MSI niestety.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,097
Hej,
No ja Ci nie każę mieć kontaktu do programistów, chyba źle się zrozumieliśmy. :-)
Kontakt do MSI nie jest utrudniony w żaden sposób utrudniony. Jak najbardziej możesz do nas napisać na info.pl@msi.com. Na pewno dostaniesz odpowiedź.
Możesz też założyć ticket na swoim koncie na account.msi.com i zadać tam zapytanie - tu najlepiej w języku angielskim. Tu też na pewno dostaniesz odpowiedź.
Ja jednak sugeruję zapisać/zapamiętać sobie te ustawienia wiatraków, które w tej chwili masz i przeinstalować aplikację. Grzebanie w rejestrach nie zawsze jest dobrym pomysłem i raczej odradzam tego typu działanie. Zrobisz jednak co uważasz za stosowne.

Pozdrawiam,
 

novaxi158a02e6

New member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
3
obawiam się, że to by trzeba było pisać do programisty
Chciałbym mieć taką możliwość.
Kontakt do MSI nie jest utrudniony w żaden sposób utrudniony.
Możesz też założyć ticket na swoim koncie na account.msi.com i zadać tam zapytanie
To kłamstwo. Ustawienia formularza uniemożliwiają swobodny kontakt. Nie ma nawet opcji zadania pytania dot. oprogramowania. Zobacz formularz zanim napiszesz głupoty.
Aby dostać ogólny email, musiałem zakładać wątek na forum. Gdzie jest to oficjalnie podane na stronie? Proszę o podanie kontaktu do centrali. Nie mam w zwyczaju rozmawiać z pośrednikami.
Grzebanie w rejestrach nie zawsze jest dobrym pomysłem i raczej odradzam tego typu działanie.
Co takiego?! Kto nawciskał Tobie takich głupot? Czy przeinstalowanie jest dobre? Otóż nie!

Czy odinstalowanie aplikacji MSI Center usuwa wszystkie wpisy z rejestru i pliki konfiguracyjne? Co będzię jak zainstaluję ponownie MSI Center i nadal pozostanie problem (a na pewno się powtórzy)? Czy po każdym uruchomieniu gry w trybie DSR mam przeinstalowywać MSI Center?! Jesteś poważny sugerując mi takie rozwiązanie?
Ten problem dowodzi kłopotów MSI, które trwają wiele lat. Wieczne problemy z softem i brak możliwości kontaktu do kompetentnych osób.

Niestety, moje doświadczenia z msi utwierdzają mnie coraz bardziej, że trzeba zmienić dostawcę sprzętu. Zbyt wiele razy zmieniam sprzęt, bo czegoś nie mogę uzyskać, albo nie działa jak należy. Całość zamyka obsługa "techniczna", która nie umie niczego więcej jak zaktualizować sterowniki i przeinstalować oprogramowanie.
Niech MSI wrzuci pliki źródłowe na GitHub'a i sobie sam poprawię, skompiluję i będę się tu użerał z amatorami.
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,171
Aby dostać ogólny email, musiałem zakładać wątek na forum. Gdzie jest to oficjalnie podane na stronie? Proszę o podanie kontaktu do centrali. Nie mam w zwyczaju rozmawiać z pośrednikami.

Akurat maila czy nr telefonu można uzyskać bez konieczności zakładania wątków na forum i bez większych problemów. Wystarczy nacisnąć sobie na górze na napis serwis i tam można znaleźć te informacje. https://pl.msi.com/page/hot-line Znajdziesz tam pewnie nawet kontakt do centrali w Tajwanie skoro nie masz w zwyczaju rozmawiać z pośrednikami z Polski

To kłamstwo. Ustawienia formularza uniemożliwiają swobodny kontakt. Nie ma nawet opcji zadania pytania dot. oprogramowania.

Wydaje mi się, że jednak bez problemu można opisać problem z oprogramowaniem w części opisowej i nadając odpowiedni temat. Dla pomocy technicznej jednak najważniejsze jest w jakim sprzęcie występuje dany problem z oprogramowaniem.

Niech MSI wrzuci pliki źródłowe na GitHub'a i sobie sam poprawię, skompiluję i będę się tu użerał z amatorami

Skoro jesteś takim zaawansowanym użytkownikiem to jaki masz problem w dekompilacji tego programu? To, że pewnie jest chroniony prawami autorskimi i dlatego jego kod źródłowy nie jest udostępniany nie powinno być żadnym problemem.
 
Last edited:
Top