MSI Center: "Program MSI Center przestał działać"

HeasP

New member
Joined
Oct 22, 2021
Messages
2
Witam,
Wczoraj złożyłem nowy komputer z płytą główną MSI MPG Z490 Gaming Plus i gdy chce zainstalować MSI Center, pod koniec instalacji wyrzuca błąd: "Program MSI Center przestał działać".
1634915744541.png
MSI Center pobierane z oficjalnej strony wsparcia dla MPG Z490 Gaming Plus z zakładki Narzędzia.

Specyfikacja komputera:
CPU: Intel Core i7 10700KF
MB: MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM: 2x Patriot Viper Steel 8GB (Razem 16GB)
GPU: MSI GeForce GTX 1050TI Gaming X 4G
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,097
Hej,
Usuń MSI Center i jego MSI SDK (z Panel Sterowania>>Dodaj/Usuń Pogramy). Zrestartuj komputer. Jeśli masz inne oprogramowanie kontrolujące np. podświetlenie - również je usuń. Zrestartuj komputer. To samo zrób jeśli zainstalowałeś Dragon Center. Po tych wszystkich usuwaniach i restartach, zaktualizuj Windows 10 poprzez Windows Update i ponownie zainstaluj MSI Center. Pamiętaj, żeby oprogramowanie prawidłowo działało - musisz uruchamiać je na koncie użytkownika z prawami administratora.
Jak to wszystko nie pomoże - możesz rozważyć aktualizację BIOSu. Pamiętaj jednak, że aktualizacja BIOSu wiąże się z pewnym ryzykiem niepowodzenia (np. odłączenie zasilania w trakcie procedury). Film opisujący aktualizację:

Pozdrawiam,
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,097
Hej,
Cóż, napisz proszę na info.pl@msi.com, opisując sytuację, załączając screeny oraz export z msinfo32. Opisz dokładnie swoją konfigurację (wszystkie zastosowane podzespoły i akcesoria), a do sprzętów produkcji MSI dołącz numery seryjne. Dorzuć zdjęcie z BIOSu z jego wersją. Spróbujemy się przyjrzeć tematowi dokładniej.
Film opisujący jak wykonać eksport z msinfo32:

Pozdrawiam,
 
Top