MSI BRAVO 17+Monitor MSI Optix 32" MAG322CQR

Status
Not open for further replies.

kulczas130

New member
Joined
Mar 7, 2021
Messages
5
Szanowni Państwo,

Piszę do państwa ponieważ chciałbym zasięgnąć pomocy w związku z produktami wymienionymi w tytule wiadomości.

Mianowicie, do laptopa MSI BRAVO 17 podłączam monitor MSI Optix 32" MAG322CQR którego częstotliwość odświeżania wynosi do 165 Hz. Problem w tym że po podłączeniu częstotliwość na podłączonym monitorze wynosi tylko 60 Hz. Chciałbym zapytać czy spowodowane jest to tym że karta graficzna nie jest w stanie obsłużyć wyższej częstotliwości odświeżania niż 60 hz ?
Oraz pytanie drugie- Czy są Państwo w stanie wyjaśnić mi co sygnalizuje dioda na laptopie MSI BRAVO 17 w kolorze białym oraz czerwonym(ta przy przycisku włączania)? nie jestem w stanie znaleźć nigdzie informacji na ten temat.
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,168
A przez co ten monitor podłączony HDMI czy DP, w jakiej rozdzielczości? Ekran jako rozszerzenie, duplikowanie czy jako jedyny ekran? W liście wszystkich trybów w Windowsie nie pokazują się inne częstotliwości odświeżania? Odnośnie diody to sygnalizuje ona kolorami czy pracuje na karcie zintegrowanej czy dedykowanej.
 

kulczas130

New member
Joined
Mar 7, 2021
Messages
5
Monitor jest podłączony za pośrednictwem kabla HDMI ,automatycznie wskakuje na częstotliwość 60 Hz której nie da się już zmienić w ustawieniach systemowych ( widnieje tylko opcja 60 Hz).
 

kulczas130

New member
Joined
Mar 7, 2021
Messages
5
Temat uważam za zamknięty, twoje pytania okazały się pomocne i naprowadziły mnie na rozwiązanie. Wystarczyło ustawić taką samą rozdzielczość dla ekranu drugiego i pojawiła się już opcja 120 Hz co jest dla mnie satysfakcjonującą wartością.

Dziękuję za pomoc
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,080
Hej,
Dzięki za pomoc i rozwiązanie problemu - temat zamykam.

Pozdrawiam,
 
Status
Not open for further replies.
Top