Martwa płyta po aktualizacji biosu

tomaszyk15cc02f2

New member
Joined
Oct 10, 2021
Messages
1
Witam. Płyta h310m pro-vh. Chciałem zaktualizować bios bo moduł tpm mi nie działał włączyłem a windows dalej pokazywał że brak. Aktualizacje robiłem przez MSI center. Jest szansa abym dostał wsad bios do tej płyty?. Albo jak to wydobyć z pliku aktualizacji? A może jest jakiś sposób aby wymusić aktualizacje z pendrive?
 

pielejac

New member
Joined
Sep 12, 2021
Messages
7
Niestety nie mam dobrych wieści. Jeżeli płyta jest jeszcze na gwarancji to proponuję zanieść ją do sklepu na reklamację, ponieważ MSI Center niestety ucegla BIOSy. Od momentu, gdy padł mój z490 i wrócił z reklamacji uaktualnienia BIOSu wykonuję wyłącznie z poziomu BIOSu i nie ma żadnych problemów.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
6,992
Hej,
Jeśli płyta nie działa po aktualizacji BIOSu - spróbuj uruchomić zestaw na najmniejszej możliwej ilości podzespołów - podłącz tylko to co jest niezbędne. A wcześniej zresetuj CMOS np. poprzez wyjęcie bateryjki go podtrzymującej na kilkadziesiąt minut.
Jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie reflashować BIOS przy użyciu zewnętrznego urządzenia - z tego co widzę, ta płyta nie jest wyposażona w Flash BIOS Button. A w Twoim przypadku - tak jak to pisał kolega powyżej - oznacza to reklamację sprzętu do sklepu, gdzie został zakupiony.

Pozdrawiam,
 
Top