Leopard Pro GP72 2QE i problem z BSOD

cimic

New member
Joined
Dec 31, 2015
Messages
6
Hej,

Mam następujący problem z moim lapkiem. Dość często zaczął występować BSOD z informacją Kernel Security Check Failure. System wywala się podczas uruchamiania programów (pakiet Adobe, ACDSee, przeglądarka), ale nie jest to regułą, to znaczy czasami programy się odpalą i działają stabilnie, czasami BSOD wyskakuje po odpaleniu któregoś z programów. Przed chwilą miałem też dziwną sytuację: włączyłem komputer i po załadowaniu systemu obraz na laptopie zaczął migać (było widoczne tlo wraz z kręcącymi się kółeczkami oznaczającymi w W10 ładowanie) natomiast monitor pomocniczy był wygaszony. Nie byłem w stanie nic zrobić, musiałem wyłączyć guzikiem power całość. Po włączeniu wszystko było w porządku, system się załadował, obraz w normie, wszystko w normie. Ten problem pojawił się tylko raz, natomiast BSODów miałem dość sporo. Reinstalowałem nawet system, ale po doinstalowaniu programów graficznych problem pojawił się na nowo.

Zrobiłem test pamięci RAM narzędziem systemowym (pełny test, jeden przebieg, zero problemów), sprawdzałem SSD, też bez problemów. Stery są świeże. Czy ktoś może ma lub miał podobnie i może coś doradzić? Jak już wspominałem korzystam z W10 Home 64bit, mam SSD ADATA Premier Pro SP900 2280 i 16 GB RAMu. Być może to kwestia sterowników, więc od razu pytanie, czy jest jakiś soft, który sprawdza generalnie "świeżość" sterów i mówi, co jest do uaktualnienia?
 

cimic

New member
Joined
Dec 31, 2015
Messages
6
Ktokolwiek cokolwiek? Heeeeej MSI, jakieś sugestie co robić / sprawdzić / przetestować?
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Witaj

A kiedy dokładniej problem zaczął występować? Jakieś zmiany wprowadzałeś?
 

cimic

New member
Joined
Dec 31, 2015
Messages
6
Problem zaczął się pojawiać w miarę doinstalowywania programów. Jestem detepowcem, pracuję na pakiecie Adobe, korzystam też z programów pomocniczy (np. ACDSee). W necie znalazłem informacje, że problemem prawdopodobnie jest sterownik karty graficznej (Nvidia) i zalecany jest powrót do starszej wersji sterownika. I faktycznie, po wywaleniu najświeższej wersji i postawieniu wersji 353.62 sytuacja znacznie się poprawiła. Problem z BSOD'em póki co zniknął (odpukać!), mam czasami problem z odświeżaniem, np. po zminimalizowaniu i powtronym zmaksymalizowaniu Firefoxa wiedzę artefakty, albo białe plamy na stronie. Po powtórnej czynności (min --> max) okno wyświetla się poprawnie.

Przy okazji zapytam, jakie są najświeższe sterowniki do karty Intel HD 5600 i skąd je można pobrać?
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Najnowszy dla tej zintegrowanej karty znajdziesz oczywiście na stronie intel:
https://downloadcenter.intel.com/download/25489/Intel-Graphics-Driver-for-Windows-10-15-40-4th-Gen-
 

cimic

New member
Joined
Dec 31, 2015
Messages
6
Z tego co widzę w systemie, mam nowszy sterownik: 20.19.15.4331 z 18 listopada 2015, od Intela. Póki co nie będę tego zmieniał, bo tak jak pisałem wcześniej, odkąd zrobiłem downgrade sterowników Nvidii, całość zrobiła się stabilna. Dzisiaj ponoć wychodzi nowe zbiorcze uaktualnienie W10, zobaczymy jak będzie zachowywał się system po postawieniu tej łaty.
 
Top