LEDKeeper2.exe - uruchomienie na użytkowniku bez admina

pielejac

New member
Joined
Sep 12, 2021
Messages
11
Od kilku miesięcy oprogramowanie Mystic Light nie jest możliwe do uruchomienia na użytkowniku bez praw administratora. Stało się tak od momentu w którym MSI postanowiło zmienić Dragon Center na MSI Center dla wszystkich płyt głównych. Do release'u Dragon Center 2.0.10x, można było zmieniać kolory komputera na każdym użytkowniku. Przy obecnych wersjach zarówno MSI Center, jak i Dragon Center nie jest to możliwe, ponieważ moduł Mystic Light jest nieobecny na użytkowniku standardowym. Bierze się to z tego, że plik exe odpowiadający z tą funkcjonalność nie uruchamia się na użytkowniku standardowym.

Czy ktoś dysponuje ostatnią wersją LEDKeeper2, która uruchamiała się bez praw admina?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Witam,
Według informacji z działu rozwoju oprogramowania, DC/MSI Center pracuje właśnie w ten sposób od pierwszej wersji.

Pozdrawiam,
 

pielejac

New member
Joined
Sep 12, 2021
Messages
11
Witam,
Według informacji z działu rozwoju oprogramowania, DC/MSI Center pracuje właśnie w ten sposób od pierwszej wersji.

Pozdrawiam,
Mam dwie hipotezy,

Albo wsparcie techniczne MSI tylko twierdzi, że się kontaktowało z działem rozwoju oprogramowania, albo ten dział nic nie wie lub nie jest świadomy ewidentnego BUGa w oprogramowaniu.
Na szczęście dali mi Państwo trochę materiału do testu i już rozebrałem problem na czynniki pierwsze. Problem zaczyna się od wersji Mystic Light (nie mylić z wersją Dragon/MSI Center) 1.0.1.16 z 31.03.2021. Wersja 1.0.1.15 z 10.03.2021 działa poprawnie.

Różnica w działaniu programu odpowiedzialnego za obecność modułu Mystic Light jest istotna. Na użytkowniku z uprawnieniami admina proces LEDKeeper2.exe uruchamia się zawsze na tego użytkownika, w przypadku, gdy użytkownik nie posiada uprawnień administratora LEDKeeper2.exe uruchamiał się z użytkownikiem SYSTEM i dzięki temu działał na każdym użytkowniku. Od wersji 1.0.1.16 przy uruchamianiu Dragon Center, proces LEDKeeper2 próbuje się 5 razy uruchomić jednak za każdym razem następuje kill procesu, przez co oprogramowanie wpada w taką krótkotrwałą pętlę i się przywiesza. Na szczęście po kilku próbach oprogramowanie się uruchamia, jednak bez modułu Mystic Light.

Zainstalowałem właśnie najnowszą wersję Dragon Center 2.0.116 i podmieniłem pliki znajdujące się w C:\Program Files (x86)\MSI\One Dragon Center\Mystic_Light na te z wersji 1.0.1.15 i Mystic Light ożyło na każdym użytkowniku.

Jeżeli dział oprogramowania nadal uważa, że nic nie grzebał przy tym to znaczy, że coś nieświadomie zamieszali w kodzie i jest to bug do poprawy w najnowszym wydaniu.

Edit: 19:14

Wiem już który plik jest za to odpowiedzialny. Zainstalowałem na czysto MSI Dragon Center w najnowszej wersji. Zaktualizowałem Mystic Light do wersji 1.0.1.24, podmieniałem pojedynczo pliki i już wiem przy którym to ruszyło z powrotem tak jak było dawniej.

Przyczyną jest Mystic_Light_Service.exe. Podmieniłem tylko ten plik na ten z wersji Mystic Lighta 1.0.1.15 i działa :)

Proszę by Państwa koledzy z działu rozwoju przyjrzeli się temu plikowi. Co było w nim zmieniane w marcu tego roku.

Każdemu, kto napotkał podobny problem załączam plik Mystic_Light_Service.exe, dzięki któremu Mystic Light zadziała na dowolnym użytkowniku.
Instrukcja:
1. W menadżerze zadań zakończ proces Mystic_Light_Service.exe
2. Wejdź w C:\Program Files (x86)\MSI\One Dragon Center\Mystic_Light (w MSI Center może to być odrobinę inna ścieżka)
3. Dopisz do Mystic_Light_Service.exe .bak (dla bezpieczeństwa)
4. Wrzuć załączony plik (czyli Mystic_Light_Service.exe z wersji Mystic Light 1.0.1.15)
5. Zrestartuj komputer.

Edit: 2021-10-10 9:44

Sposób działa również w MSI Center 1.0.31
Ścieżka w przypadku MSI Center C:\Program Files (x86)\MSI\MSI Center\Mystic Light
 

Attachments

  • Mystic_Light_Service.zip
    17.9 KB · Views: 8
Last edited:

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Z tego co mi się wydaje - założyłeś również ticket na temat tej sprawy. Sugeruję kierować się odpowiedziami, które tam dostajesz, zgłosić swoje uwagi co do oprogramowania.
Pomoc techniczna oczywiście kontaktowała się z działem rozwoju oprogramowania i udzielała informacji takich, jakie dostała. Może ktoś się tu gdzieś pomylił i nie zrozumiał do końca.
Do nas oczywiście możesz napisać na info.pl@msi.com, opisując wyniki swoich testów, przekażemy również z naszej strony Twoje uwagi.
Pozdrawiam,
 

pielejac

New member
Joined
Sep 12, 2021
Messages
11
Zgodnie z oczekiwaniami update Mystic Light 2.0.0.24 spowodował ponowienie problemu, ale ponowna podmiana pliku przyniosła naprawę. Takie jeszcze pytanie, dlaczego update Mystic Light gubi ustawione kolory? W sensie, że po update trzeba ustawiać kolory na poszczególnych modułach na nowo.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Resetowane są ustawienia aplikacji - stąd i kolory wracają do "defaultów".
Pozdrawiam,
 
Top