Kompatybilność MSI Quietude 100s + RTX 4080/90

animatiV

New member
Dołączył
Maj 27, 2022
Posty
7
Witam. Chciał bym się dowiedzieć jak wygląda kompatybilność najnowszych kart graficznych RTX40XX od Nvidia z obudową MPG Quietude 100s.
Czy te od MSI będą kompatybilne z tą obudową?
Przydałyby się dodatkowe informacje w opisie obudów odnośnie kompatybilności z tymi ogromnymi potworami.

Dziękuję.
 

animatiV

New member
Dołączył
Maj 27, 2022
Posty
7
Dzięki za odpowiedź, ale nadal nie wiem czy karta wejdzie na szerokość. Niby te karty mają ok. 140-155mm szerokości w zależności od modelu i producenta, a jeszcze kabel do tego dochodzi który nie może być zbytnio skrzywiony/łamany przez boczny panel...
Może ktoś z Państwa sprawdzić na jaką odległość odstaje wtyczka z podpiętym kablem zasilającym?
Dziękuję.
 

Nichrome

Administrator
Dołączył
Czerwiec 15, 2015
Posty
6958
Jest jeszcze:
  • MAXIMUM CPU COOLER LENGTH 175mm / 6.9inches
  • Więc i tyle będzie dla karty graficznej, bo to jest obliczane w przypadku wstawienia płyty głównej z procesorem.
  • Na jaką kartę patrzysz? Bo z takiego zgadywania nic nie wyjdzie.
  • Zakładając że kupisz jedyną słuszną kartę, https://www.msi.com/Graphics-Card/GeForce-RTX-4090-SUPRIM-X-24G/Specification
  • To ona ma wymiary 336 x 142 x 78 mm
  • I na spokojnie powinna wejść.
  • Producenci też mają świadomość że im bardziej kompaktowa karta tym więcej osób kupi bo się po prostu zmieści.
  • A z wtyczką wychodzi na to że te parę (50) osób na świecie miało prawdopodobnie źle wpiętą. Na wtyczkę daj nawet 25mm, to jeszcze powinien być zapas ~10mm do panelu.W najgorszym wypadku jakiś adapter co wyprowadzi wtyczkę o 90 stopni i po problemie.
 

animatiV

New member
Dołączył
Maj 27, 2022
Posty
7
Gaming X Trio jest nawet jeszcze mniejsze.
Ok, po prostu zastanawiałem się czy jest w ogóle sens zastanawiać się nad tą kartą skoro miała by się nie zmieścić. I faktycznie, kątowa wtyczka była by zbawieniem dla wielu, ale różnie to bywa z dostępnością, póki co.
Tak czy siak, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
 

animatiV

New member
Dołączył
Maj 27, 2022
Posty
7
Aktualizacja: Właśnie stałem się posiadaczem RTX 4080 w wersji Suprim X. Dzisiaj do mnie dotarła paczka i jestem świeżo po instalacji w moim komputerze. (Przeskok z GTX1660 Super Hi hi :D)
I sytuacja wygląda następująco - TAK, wyżej podany model mieści się w obudowie, choć nie obyło się bez pewnych mankamentów:
- kabel jest lekko dopychany przez boczny panel (nie wielki problem),
- z adapterem dodawanego do zestawu z GPU RTX4000 jest bardzo ciężko przeprowadzić kable na tył obudowy. Jedynym wyjściem jest (oprócz zakupu dedykowanego kabla do zasilacza) przeprowadzenie je przez otwór na przednią chłodnicę w piwniczce oraz przecisnąć nad dyskami HDD i SSD SATA w stronę zasilacza. Można? Można, choć nie jest to w ogóle wygodne.
Do tego w pewnym momencie kable mogą się "poluźnić" i zacząć się ocierać o śmigła wentylatorów.
- kolejną rzeczą jest brak możliwości postawienia wspornika, po prostu nie ma na niego miejsca. Dobrze że konstruktorzy obudowy pomyśleli i dali nam w obudowie wspornik do kart wmocowany w tylni szkielet obudowy co załatwiło sprawę (tak mi się wydaje).
Piękna karta do której trzeba dokupić kabel 12VHPWR od producenta zasilacza, z wielu powodów.

I jeszcze jedno... wspornik w obudowie był fabrycznie zamontowany za wysoko, co zauważyłem po zainstalowaniu karty... więc musiałem kartę wyjąć ze slotu by ten obniżyć. Niestety karta jest na tyle ciężka że nie chciała wyjść ze slotu (pstryczek nie chciał odskoczyć). Musiałem czymś go wcisnąć więc użyłem śrubokrętu... i chyba ten się ułamał... nie wciskałem jakoś mocno tylko usłyszałem jakby trzaśnięcie (z płytą wszystko ok). Nie wiem co się stało do końca, bo kartę zamontowałem z powrotem, tylko chyba ten pstryczek już nie zaciska się na karcie. Także radzę uważać.
xS9gSqR.jpg


gXVut9U.jpg
 

MSI FAE

Moderator
Dołączył
Czerwiec 7, 2005
Posty
7876
Hej,
Dzięki za podzielenie się swoimi uwagami. :-)

Pozdrawiam,
 
Do góry