GT70 2OD Instalacja Win 7

mariuszkx@gmail.com

New member
Joined
Aug 2, 2015
Messages
18
Witam, mam mały kłopot z laptopem od kąd zainstalowałem win 10. Chciałbym powrócić do Win 7 bo powrót do win 8.1 nie " naprawił " problemów ( wcześniej było wszystko ok, teraz nie działa mikrofon, Bluetooth ciągle sam się włącza i wyłącza, touchpad raz działa raz nie - to samo z klawiaturą, która potrafi sama z siebie przestać działać )

Czy aby zainstalować Win 7 musze najpierw zrobić aktualizację Bios pod win 7 ? Bo obecnie bios mam pod win 8.1 i nie chce ruszyć instalka win 7 - pendrive bootowalny zrobiony programem rufus.
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Witaj

Wersja BIOS nie powinna mieć wpływu na starsze Windowsy. Oczywiście, często aktualizując z Win7 do Win8 (lub Win10) potrzebna aktualizacja, ale to zawiera jedynie dodatki które są niezbędne dla poprawnego działania laptopa. I nie działa na zasadzie że Win10 kompatybilny a cokolwiek wcześniej już nie, bo BIOS zawiera to samo + to co potrzebne do nowego systemu.
Spróbuj może inną metodę na USB, ewentualnie wypal płytkę DVD.
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,171
Przydałoby się trochę więcej szczegółów ale skoro instalkę robiłeś Rufusem (i zrobiłeś ją prawidłowo) to obstawiam, że chcesz zainstalować w UEFI. Więc żeby udało się w ten sposób zainstalować Windows 7 to tryb rozruchu musi być UEFI + CSM i wyłączony Secure Boot
 

mariuszkx@gmail.com

New member
Joined
Aug 2, 2015
Messages
18
@keiytom

Dzięki, jednak problemem był tryb rozruchu UEFI + CSM. W końcu mam win 7 i wszystko działa jak należy, problemy opisane w pierwszym poście zniknęły.

A tak nawiasem mówiąc to sterowniki do tego modelu pod win 10 to chyba już w ogóle się nie pojawią.
 

mariuszkx@gmail.com

New member
Joined
Aug 2, 2015
Messages
18
Dopiero na windows 7 wszystkie sterowniki chodzą jak należy. Zaczynając od touchpad - synaptic kończąc na dźwięku. Nigdy więcej MSI !!!!!
Sterowniki oraz utility działały ok do windowsa 8, po update do win 8.1 wszystko szlag trafił.
Moim zdaniem zdaniem komputer za tą cenę powinien dostać wsparcie win10, czego nawet nie uświadczył 8.1
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Tradycyjnie trzeba przypomnieć kto jest producentem sterowników:
Intel, Nvidia, Synaptics, Qualcomm, Realtek, Steelseries i inni. Więc MSI nie ma nic do wspierania starszych produktów. MSI jedynie może dostosować swoje programy, tzn SCM czy Dragon Gaming Center. Jeśli Intel czy inny producent nie wypuści sterownika dla konkretnego podzespołu pod konkretny OS, to nie podyskutujesz. To tak jakbyś miał pretensje do salonu samochodowego że Ci opona strzeliła.

Druga sprawa, to wg mnie coś źle robisz. Kolega leci na GT70 2OD i nie ma żadnych problemów na Win10.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,097
Hej,
  Przykro nam z powodu Twoich problemów, jednakże z mojego własnego doświadczenia, nie jako pracownika MSI -używam bardzo podobnego komputera osobiście w domu i nie miałem żadnych problemów z kompatybilnością i sterownikami. Ściągnąłem po prostu najnowsze update'y Windowsa z Windows update i wszystko jest w porządku. Próbowałeś ściągać update'y? Win10 był w UEFI zainstalowany?

pozdrawiam,
 
Top