GL 75 Leopard + Win10, nie uruchamia się

spc.tst

New member
Joined
Feb 2, 2021
Messages
2
Dzień dobry,
od miesiąca używam MSI GL75 "Leopard" i dziś odmówił posłuszeństwa. Dokładniej, technicznie rzecz biorąc, włącza się – podświetla się klawiatura i ekran, słyszę też wentylatory (działa też włączanie ich na maksymalną moc), ale... poza tym nic. Widziałem różne błędy, ale takiego jeszcze nie. Co mogę zrobić? Na dysku mam ważne dokumenty, które koniecznie muszę odzyskać, a komputer przywrócić do działania najszybciej, jak się da, ponieważ potrzebny mi jest do pracy.

PS. Ekran nie wyświetla nawet loga MSI przy starcie, coś we wnętrzu, zapewne dysk, wydaje też dźwięk przypominający popiskiwanie co kilka sekund, po czym cichnie.
 

spc.tst

New member
Joined
Feb 2, 2021
Messages
2
Update: już po strachu, pomogło włożenie igły w "battery reset hole". Niemniej jednak chciałbym się dowiedzieć z czego mógł wyniknąć ten błąd i jak go uniknąć w przyszłości? Z góry dziękuję za pomoc.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,111
Hej,
Niestety, ciężko na takie pytanie odpowiedzieć - nikt tu nie jest wróżką. Skoro reset baterii pomógł (dla przypomnienia, filmik opisujący jak takowy reset wykonać znajdziecie pod linkiem: >>KLIK<< ) można domniemywać, że problem z jakimś urządzeniem, dyskiem, kartą sieciową. Lub po prostu oprogramowanie zawisło. Niekiedy tego typu reset pomaga np. po uderzeniu sprzętu. Naprawdę bardzo ciężko zgadnąć co się u Ciebie stało. :)

Pozdrawiam,
 
Top