GF75 Thin Problem z odbiorem dźwięków + dziwne zachowanie GPU + ustawienia baterii

CelestialKidd

New member
Joined
Jan 14, 2022
Messages
1
Cześć. Kupiłem GF75 Thin tydzień temu. Po zainstalowaniu wszelkich sterowników wskazywanych przez Windows, Dragon Center i CCleaner i wciąż jest kilka rzeczy które mnie niepokoją.
1. Odbieranie audio. Czasami zdarza się, szczególnie podczas włączania gry, że dźwięk ''krzaczy'', podobnie zresztą jak klatkuje to, co widzę na ekranie. Z czym to jest związane? To bardziej niuans niż faktyczny problem but it makes me wonder ;)
Większym problemem w temacie odbierania dźwięku stanowi dla mnie problem przy komunikacji głosowej. Mianowicie czasem słyszę rozmówców normalnie, a czasem jakby ''siedzieli bardzo daleko od mikrofonu''. Problem występował przy rozmowach z różnymi ludźmi więc wykluczam problem po drugiej stronie. Używałem zarówno Steam voice chatu i Discorda z tym samym efektem.
2. Dziwne spadki klatek. Ostatnio grając przez sieć w Age of empires 2 (!) gra zaczęła mi działać w około 15fpsach, niezależnie co było na ekranie. Wyglądało to jakby laptop wszedł w jakiś tryb.
Innym razem odpalając Hollow Knighta nie jestem w stanie zobaczyć intro bo całe video freezuje (ale to też dziwny case bo animacja żeby przyspieszyć intro pojawia się bez problemu i mogę pominąć), sama gra natomiast działa jakby była w ~20 fps.
3. Bateria. To akurat prawdopodobnie moje nieogarnięcie bo w którymś momencie zaznaczyłem w ustawieniach, żeby bateria utrzymywała się na ok 80% naładowania celem przedłużenia jej żywotności (?) ale czuję wewnętrzną potrzebę żeby jednak było 100% naładowane. Gdzie znajdę takie ustawienia?
Pozdrawiam ślicznie
 

darmoksi

Member
Joined
May 11, 2020
Messages
31
3.U mnie taka opcja jest w dragon center
2. Sprawdź jak masz ustawione wentylatory i jakie temperatury podczsa grania, jeśli się przegrzewa może opuszcza zegary? Albo masz źle ustawiony tryb wydajności i przechodzi ci w jakiś tryb oszczędzania baterii?
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,337
Hej,
Ustawienia dotyczące baterii są istotnie w DC/MSI Center, tam to można pozmieniać. Co do tych freezów - zdecydowanie przestaw wydajność na największą, graj z podłączonym zasilaczem. Przeinstaluj sterowniki do grafiki do najnowszych wersji (z nvidia.com). Zrób update systemu poprzez Windows Update.

Pozdrawiam,
 
Top