GE70 Win 10 problem z Office

grzecho

New member
Joined
Mar 2, 2014
Messages
10
W systemach win 8 i win 8.1 nie miałem żadnych problemów. Po zainstalowaniu win 10 pojawił się problem z MsOffice, kolejno z wersjami 2007, 2013 i teraz 2019. Po uruchomieniu któregokolwiek programu z pakietu Office i wykonaniu jakiejkolwiek czynności np. edycja tekstu w Word, po zamknięci tego programu, po 2-3 sek. otwiera się samoczynnie jego okno, ale w postaci strony głównej. Po ponownym zamknięciu już się nie otwiera. Na innym laptopie MSI GV62 7RC z identyczną wersją i kompilacją win 10, Office 2013 (ten, który wcześniej był na tym laptopie) działa bez zarzutu. Stosowanie podpowiedzi z pomocy Microsoft-u, jak zlikwidować ten problem, nie przyniosło rezultatów.
Win 10 na obu laptopach jest zainstalowany na partycji GPT, w UEFI.
Laptop z problemem-podstawowe dane:
MSI GE70
Wersja BIOS + Firmware: nie wiem
Procesor:Intel(R) Core(TM) i7-4700MQ CPU, 2.40 GHz
Karta Graficzna: Nvidia GF GTX765M/2GB DDR5
Dysk Twardy: SSD KINGSTON SMS200S3240G
RAM: 16 GB
System Operacyjny: Windows 10 Pro, 20H2, kompilacja 19042.630
Dodatkowe:
Przeszukałem już inne fora, niby niewielki problem, ale jestem już wykończony nerwowo i mam ochotę rzucić laptopem w ścianę.
Pozdrawiam.
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,173
Tu problemem raczej jest instalacja Office a nie komputer. Spróbuj uruchomić program z Office w trybie awaryjny czyli z ctrl lub z dodaną komendą  /safe jeśli w tym trybie będzie działał prawidłowo tzn. że problem leży gdzieś w konfiguracji a jeśli dalej będzie występował problemem najprawdopodobniej jest któryś z dodatków.

Ewentualnie problemem może być również ustawiona zbyt wysoka kontrola konta użytkownika w Windowsie ewentualnie jakiś inny problem z uprawnieniami
 

grzecho

New member
Joined
Mar 2, 2014
Messages
10
Na każdym komputerze instaluję pakiet Office identycznie. Pisałem już, że na innym działa bez zarzutu. W międzyczasie pakiet który miałem na tym laptopie zainstalowałem na laptopie Asusa, z takim samym systemem operacyjnym, działa idealnie. Na MSI GE 70 są opisane problemy. W Office 2019 nie mogę go konfigurować podczas instalacji. Nie mam takiej wiedzy. Jeśli ktoś zechce udzielić mi rady, to bardzo proszę "łopatologicznie", dokładnie krok po kroku, jestem laikiem.
 

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,173
Jak napisałem spróbuj uruchomić Office w trybie awaryjny czyli z wciśniętym Ctrl podczas klikania ikony lub z dodaną komendą  /safe Zmniejsz zabezpieczenia w kontroli konta użytkownika, Panel sterownia następnie Zabezpieczenia i konserwacja i następnie Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta..., wyłącz antywirusa, sprawdź czy masz uprawnienia do zapisywania w miejscu w którym chcesz zapisać dokument. Sprawdź czy czy nie masz żadnych wirusów. Przeskanuj system sfc /scannow

Jeśli to nie pomoże zainstaluj czystą wersję Windowsa i Office sprawdź jak wtedy działa i dopiero później instaluj dodatki umożlwiające "prace edukacyjną" czy inne programy
 

grzecho

New member
Joined
Mar 2, 2014
Messages
10
Sprawdziłem i zrobiłem wszystko zgodnie z radą. Wszystko był jak należy, ale już w pierwszej poradzie było sedno problemu. Popracowałem dłużej i usunąłem dodatek z poszczególnych programów Office-a. Okazało się, że jeden z programów (translator) integrujący się z pakietami Office, którego nie miałem na innych komputerach powodował ten problem.
Wielkie dzięki za pomoc!!!
Pozdrawiam i dużo zdrowia!
 
Top