[GE 70 APACHE PRO2PE] Wyłącza się przy uruchamianiu.

maciej.byszewski

New member
Joined
Aug 27, 2015
Messages
32
Witam mam mały problem z lapkiem, otóż kiedy go włączam 1x i na ekranie pokazuje się logo windowsa komputer się sam z siebie wyłącza, przy ponownej próbie jego włączenie jest już wszystko dobrze.
Wie ktoś czym to spowodowane ? Zawsze przy drugiej próbie komp się włącza normalnie i długie godziny chodzi  bez problemu.

System: Win10 x64 PRO
Bios: Najnowszy dostępny ze strony msi
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Witaj

A powiedz nam, jaka jest temperatura w pomieszczeniu w którym go włączasz pierwszy raz?
Jest on na zasilaczu/baterii/obu?
 

maciej.byszewski

New member
Joined
Aug 27, 2015
Messages
32
Temperatura w pomieszczeniu to pewnie kolo 20-22 stopni. Dzisiaj akurat odpalałem na beterii, a na zasilaczu to szczerze mówiąc nie wiem czy takie coś się działo. Jednak jeśli temperatura ma na to wplyw to dzisiaj testu na zasilaczu nie uda mi się przeprowadzić bo lapek chodzi od rana także minie trochę czasu zanim złapie temperature pokojową, wrócę jutro i napiszę jak jest na zasilaczu.
Dziwi mnie to , że na windows 7 nie miałem tak, ale jak już wspomniałem wrócę jutro .
 

maciej.byszewski

New member
Joined
Aug 27, 2015
Messages
32
Na kablu dzieje się tak samo. Za każdym razem druga próba rozruchu kończy się poprawnym uruchomieniem systemu. Co to może być ? Dzisiaj na chwile przed uruchomieniem temperatura w pomieszczeniu wyniosła 20 stopni.
 

Nichrome

Administrator
Joined
Jun 15, 2015
Messages
6,755
Ciężko powiedzieć w czym problem leży...  i nie brzmi to na problem z Windows'em.
BIOS sam aktualizowałeś czy już był najnowszy? Firmware/IntelME też najnowsze dostępne zainstalowane?
Napisz do wsparcia MSI. Dziwne zachowanie laptopa, ale niestety to laptop, i samemu nie wiele można zrobić :/
(w podpisie mam link "jak się skontaktować z MSI")
 

czajka59

New member
Joined
Dec 23, 2015
Messages
9
U mnie taki problem występował przy kompie stacjonarnym. Okazało się że problemem była pamięć ram zamontowana w drugim banku. Wystarczyło ją przełożyć w pierwszy bank i problem rozwiązany. Komputer już zawsze odpalał za pierwszym razem.
Rozwiązaniem tego problemu może być również czysta instalka systemu 10 bo problem ten mógł powstać podczas upgrade z 7 do 10.
 

piotr.kmiecik.5

New member
Joined
Jun 17, 2014
Messages
60
Zobacz w logach systemowych o czym system informuje przy pierwszym starcie (możliwe że nic nie będzie skoro nawet nie puszcza całego loga windows ale warto sprawdzić).

Spróbuj jeszcze po wyłączeniu go wyjąć baterie tak żeby nie miał żadnego zasilania i wtedy ponownie podłącz zasilanie czy to przez baterie czy przez kabel i włacz laptopa - jezeli nadal pierwszy start nie przejdzie to faktycznie stawiałbym na samego windowsa a jak odpali sie normalnie to moze jak go niby wyłaczasz to przechodzi czy w jakiś tryb hibernacji i potem przy wybudzaniu napotyka jakieś błedy.
 

maciej.byszewski

New member
Joined
Aug 27, 2015
Messages
32
Wiecie co w między czasie wróciłem do win 7 i problem zniknął.
Bios miałem aktualny, tzn najnowszy dostępny ze strony producenta, także póki co problem znikł, ale nie został rozwiązany, pozdrawiam
 
Top