Dzwięk pod XP

F

fastc

Guest
MS-8606 kiepsko działa pod XP (a dokładniej dzwięk i teletext).WINDVR zawarty z nią jest niestabilny i kłopotliwe albo niemożliwe jest skanowanie kanałów.
Kupując box´owany sprzęt dedykowany dla XP nie powinno być takich kłopotów. Karta oczywiście bez problemów działa pod W9X,W2K.
Po tygodniu testowania i "siedzeniu na grupach" zobaczyłem ze nie jestem sam z tym problemem. Miałem możliwość zamiany za dopłatą (+50zł) na Leadtek´a Winfast 2000 expert. Po umieszczeniu w tym samym PCI i odpalwniu XP+10000 sterów od poprzedniej karty leadtek poprosił o swój CD. Poszła instalka sterów+softu,restart i wszystko jest:TY(stereo),radio odbiera tak bez anteny jak na MSI z anteną,100%czytelny tetetext.A i dodatkowo wynkcja PIP(picture in picture).
Podsumowując: chciałem zaoszczędzić 50zł ,bo myślałem ze na tym samym układzie conexant´a to po co przepłacać.Niestety jeśli chodzi o pracę z XP to nie ma wyboru ,napewno nie MSI(jesli chodzi o niższe windowsy jest ok,choć byli tacy co i tam zrzędzili na te same problemy). MSI bedzie w 100% ok jesli zostaną poprawione stery dla MS-8606


 

anylis

New member
Joined
Dec 24, 2003
Messages
65
Z tego co słyszałem to są problemy z kartami TV gdy jest zainstalowany DirectX 9.0 (jedną z niwelu która działała stabilnie jest Winfast - PCWorld, nie pamiętam który numer). Jeśli to nie pomaga to spróbuj inny slot PCI.
 
Top