Dragon Center rujnuje mój indeks niezawodności systemu

daghef

New member
Joined
Mar 17, 2021
Messages
13
Hej.

Od samego początku indeks niezawodności systemu poleciał na łeb na szyję ze względu na notoryczne wywalanie się modułu "Remind_SSD".

Załączam 5 zrzutów ekranu.

Aktualizacje i reinstalacje DC oczywiście nie pomagają. Jeżeli ręcznie uruchomię instalator "MSI NBFoundation Service" który leży na ścieżce "C:\Program Files (x86)\MSI\MSI NBFoundation Service\" dostaję komunikat (nie pamiętam dokładnego brzmienia), że czegoś tam nie znaleziono i komunikaty błędów ucichają w dzienniku zdarzeń windowsa... ale przestaje działać nakładka na dodatkowe funkcje od klawisza "FN".

Nadal mogę wyciszyć głośniki, ale nie zapala się już dioda na klawiszu F1, i np. przestaje działać skrót na odwrócenie ekranu do góry nogami... oraz nie pojawiają się dymki informujące o aktywacji danej funkcji z użyciem klawisza "FN".

Jedyna opcja żeby to odzyskać to pełna reinstalacja DC co oczywiście powoduje, że wracają "krasze" z modułu "Remind_SSD".

Pisałem aplikacje na .NET przez kilka lat i coś tam wiem... nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie ale jednak muszę przyznać, że tak koślawo napisanej aplikacji dawno nie widziałem.

Pozdrawiam.
 

Attachments

 • DC_1.png
  DC_1.png
  113.8 KB · Views: 5
 • DC_2.png
  DC_2.png
  126 KB · Views: 6
 • DC_3.png
  DC_3.png
  100.5 KB · Views: 4
 • DC_4.png
  DC_4.png
  102.1 KB · Views: 3
 • DC_5.png
  DC_5.png
  338.2 KB · Views: 5

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
6,977
Hej,
Zbierz proszę te screenshoty, dodaj eksporty informacji o systemie - >>KLIK<< i >>KLIK<< . Dołącz numer seryjny sprzętu. Wyślij wszystko na info.pl@msi.com, przekażemy do działu rozwoju oprogramowania, by się przyjrzeli sprawie.

Pozdrawiam,
 

daghef

New member
Joined
Mar 17, 2021
Messages
13
Hej,

Poszło. 5x PNG i 2x TXT spakowane do pliku raport.zip

Pozdrawiam.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
6,977
Hej,
Oczywiście, dziękujemy za informację. Dział techniczny z pewnością odpowie.

Pozdrawiam,
 
Top