Czy wie ktoś jak wyłączyć na stałe Defendera po ostatnich zmianach?

MCX

Member
Joined
Sep 29, 2018
Messages
174
Witam, dotychczas używałem rejestru by na stałe pozbyć się Defendera, włączałem go raz na kilka miesięcy zrobić generalnego scana. Gdybym wiedział, że MS odwali taki numer, to nigdy bym tego klucza w rejestrze już nie usuwał, niestety zrobiłem to, Defender się zupdatował i teraz nie ma już żadnej możliwości, by go wyłączyć! https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/customize/desktop/unattend/security-malware-windows-defender-disableantispyware
Dla mnie jest to gigantyczne obciążenie, dziennie kopiuję dziesiątki tysięcy małych plików, synchronizuję foldery z setkami tysięcy, nawet bez Defendera trwało to długo, z Defenderem jest to praktycznie niemożliwe, bo on z automatu skanuje wszystko jak leci spowalniając kopiowanie dobrych 10x jak nie gorzej. Wirusów się nie boję, bo wszelkie pliki trafiające na ten komputer i tak przechodzą wcześniej przez inny z antywirusem, zdecydowana większość jest zresztą tworzona na moim laptopie. Jak się pozbyć tego crapu? Czy jest jakakolwiek możliwość odinstalowania aktualizacji Defendera, powrotu do poprzedniej wersji i wyłączenie jej w rejestrze? Nie wyobrażam sobie działać na komputerze z Defenderem, to jakiś koszmar!

EDIT:
Jeśli dobrze rozumiem, to w wersji Pro wciąż można wyłączyć Defendera z gpedit? https://www.windowscentral.com/how-permanently-disable-windows-defender-windows-10
Czy może ktoś w takim razie doradzić, gdzie najlepiej kupić upgrade z Home do Pro? Cena w MS Store jest dość zaporowa, a oferty z Allegro nieco podejrzane, da się to jakoś kupić w rozsądnej cenie?

Jeszcze będę próbował z tą instrukcją https://www.easypcmod.com/permanently-disable-windows-defender-on-windows-10-10246 Jak rozumiem jest to nieco rozszerzona wersja blokady przez rejestr tworząc kilka kluczy więcej.
 

MCX

Member
Joined
Sep 29, 2018
Messages
174
UFF! Wszystko wskazuje na to, że udało się przywrócić stary silnik Defendera z tą instrukcją https://support.microsoft.com/en-us/help/4052623/update-for-microsoft-defender-antimalware-platform i jak na razie stary trick z rejestrem działa. Oby jak najdłużej. Zrobiłem kopię zapasową starej wersji, w razie co będę walczył i przywracał.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,090
Hej,
Widzę, że co nowy update systemu to jego autorzy mają nowe pomysły jak tu nam pomóc z... różnymi problemami. :-)

Dzięki za podzielenie się swoimi uwagami @MCX. :-)
 
Top