Co robić, gdy Internet na jednym laptopie ma prędkość 150Mb/s a na drugim stojącym obok 3Mb/s?

Katonux

New member
Joined
Sep 10, 2018
Messages
6
Posiadam w domu 2 laptopy. Ostatnio kupiłam nowy router (TP Link Archer C6), bo wydawało się, że winny jest on i rzeczywiście na moim MSI GV62 Internet z WiFi osiąga teraz 150Mb/s, ale stojący na tym samym biurku MSI PS42 osiąga maksymalnie 3-5Mb/s. Gdy u mnie było 100Mb/s, to na drugim było 0,7Mb/s. (Mierzone Speed Testem) Próbowałam zmieniać kanały w routerze, ale to nic nie daje. Różnica jest ogromna. Zaktualizowałam sterowniki karty sieciowej na PS42 i dalej to samo. Komputery stoją obok siebie i jak próbujemy z drugą połówką grać online np. w Minecrafta na serwerze, to u mnie wszystko śmiga, nie mam problemów z pingiem, a moja dziewczyna ma ciągle lagi i wkurzona wyłącza komputer, bo nie da się grać. Szukałam też przyczyny w jakimś pobieraniu danych w tle, aktualizacjach, ale raczej nic się w tle nie pobiera. Nie da się normalnie obejrzeć filmów na Netflixie, bo tak zamula Internet. Gdzie szukać przyczyny? Czy winny może być laptop?
*ustawiłam też przez apkę priorytet dla połączenia z MSI PS42, ale bez zmian
Oba lapki są obecnie zaktualizowane do W11, ale problem jest już od dawna i był na W10.
Tu wyniki speed testu: https://i.postimg.cc/Y2V4cdyK/speedtest.jpg
 
Last edited:

keIytom

Active member
Joined
Aug 10, 2015
Messages
1,168
Jeśli wszystko jest poprawnie skonfigurowane to być może odpiął się przewód anteny od karty.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,090
Hej,
Zaktualizuj sterowniki do tych w wersji na stronie wsparcia dla laptopa. Zaktualizuj BIOS i Firmware (filmy opisujące te aktualizacje są na playliście: https://www.youtube.com/playlist?list=PLEpUBf1JaypJKwsRvBr-g5AmcIEksmO5c). Chociaż osobiście też bym raczej stawiał na to, że odpięła się antenka lub uszkodzony jest moduł WiFi. Możesz sprzęt rozebrać (po całkowitym wyłączeniu komputera i odpięciu go od prądu) i przyjrzeć się czy antenki są prawidłowo podpięte. Nie odkręcaj jednak żadnych podzespołów, przypnij jedynie antenkę - jeśli się rozpięła (pamiętaj o ostrożności i przepięciach, które mogą zniszczyć sprzęt). Niestety, za uszkodzenia laptopa podczas tej procedury będziesz również Ty odpowiadać (nie będą objęte gwarancją). Zatem najlepszym rozwiązaniem jest jednak reklamowanie sprzętu, skorzystanie z gwarancji door2door (film ją opisujący również na powyższej playliście).
Możesz wykonać jeszcze jeden test - podejdź po prostu do routera z komputerem, postaw je blisko siebie i wtedy sprawdź prędkości. Jeśli będzie nieco lepiej to uprawdopodobnia to wersję "antenkową".
Pozdrawiam,
 
Top