B450M Mortar Max + Ryzen 5 Pro 4650G - czerwona dioda CPU

paweltes19

New member
Joined
Mar 29, 2021
Messages
1
Dobry wieczór.
Dzisiaj przyjechał do mnie Ryzen 5 Pro 4650G. Wsadziłem go do płyty głównej B450M Mortar Max, ale nie działa.
Oczywiście zabrałem się za update biosu, Do tego celu skorzystałem z Flash BIOS Button, ale po wciśnięciu tego przycisku musiałem poczekać kilka minut i dopiero wtedy dioda od aktualizacji zaczęła migać a później zgodnie z planem po kilku minutach przestała mrugać. Trochę zaskoczył mnie fakt, że tak długo trwało to "przygotowanie" do aktualizacji biosu, z tego co wiem to powinno nastąpić po kilku sekundach. Próbowałem wgrywać wersje 7B89v2C oraz 7B89v2B, ale na żadnej z nich komputer nie chciał pojawić obrazu, monitor przechodził w stan uśpienia. Dioda CPU świeciła się na czerwono, ledy z tyłu płyty głównej również.
Porty USB na płycie działają, wentylatory się kręcą, sam nie wiem co teraz wymyśleć. Próbowałem za każdym razem odpalić komputer z konfiguracjami ramu 1x8GB oraz 2x8GB, ale bez skutku. Może procesor jest uszkodzony? Piny nie były powyginane, nie były widoczne jakiekolwiek uszkodzenia z jego zewnątrz. Nie mam pojęcia ani pomysłów na to co teraz mam zrobić. Na uszkodzenie HDMI raczej bym nie obstawiał, ponieważ gdy kabel nie był podłączony to monitor pokazywał napis "Sprawdź podłączenie kabla", a gdy kabel wsadziłem do wejścia HDMI to pojawiał się napis "Brak wejścia wideo", więc tak jakby monitor wie że jest w jakimś wejściu ale nie ma niczego do wyświetlenia.
Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną tego problemu?
Pozdrawiam
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,469
Hej,
Ja bym raczej stawiał na to, że nie udało się przeflashować BIOSu do odpowiedniej wersji poprzez Flash BIOS button - ale oczywiście są to spekulacje. A masz inny, starszej generacji procesor albo raczej kogoś, od kogo mógłbyś pożyczyć (bo domyślam się, że nie wszyscy trzymają w szufladzie kupkę starszych procesorów na tego typu okazje. :-) )? Jak ze starszym CPU sprzęt się nie uruchomi - to może delikatnie zacząć podejrzewać, że płyta jest uszkodzona.

Pozdrawiam,
 
Top