B450 Tomahawk MAX problem z Mystic Light

bbborsu156202dc

New member
Joined
Apr 8, 2022
Messages
2
Witam, mam problem z powyższą płytą. Za każdym razem przy włączeniu komputera muszę ustawiać od nowa ML. Nie pamięta ustawień. Nie wiem co robić. Zainstalowałem już nowy MSI Center i problem nie zniknął ;/
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,403
Hej,
Poprosimy o trochę więcej informacji. Wykasowałeś Dragon Center (i jego MSI SDK) przed instalacją MSI Center? Jeśli nie - to koniecznie wykasuj oba programy, zaktualizuj system operacyjny i aplikacje poprzez MS Store i dopiero wtedy zainstaluj MSI Center.
Czym wcześniej ustawiałeś te podświetlenie? Używasz jakichkolwiek innych oprogramowań do podświetlania? Jaki masz system operacyjny? Zainstalowałeś go w UEFI? Jaką masz wersję BIOSu, MSI Center oraz jaką dokładną konfigurację sprzętową? Problem pojawił się teraz, czy od razu od zakupu płyty?

Pozdrawiam,
 

bbborsu156202dc

New member
Joined
Apr 8, 2022
Messages
2
Witam. Tak, wykasowałem DC i SDK i zainstalowałem MSI Center. Wszystko wcześniej zostało zaktualizowane. Wcześniej ustawiałem te podświetlenie przez DC. Używam jeszcze Wraith Prism od oświetlenia wentylatora na procesorze. System operacyjny to win 10pro. Bios w wersji 3.70. Problem jest od zakupu płyty.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,403
Hej,
Nie odpowiedziałeś dokładnie na wszystkie pytania, ale tego co napisałeś mogę zasugerować:
- Aktualizację BIOSu:
Przypominam, że aktualizacje BIOSu są wykonywane na odpowiedzialność użytkownika.
- Spróbowanie tymczasowego odinstalowania innego oprogramowania kontrolującego oświetlenie (dla testu), aktualizację sytemu i apek z MSI Store I wtedy przeinstalowanie MSI Center. Po odinstalowaniu MSI Center i restarcie komputera, przed kolejnym restartem sprawdź w katalogach MSI Center (w Program Files, Program Files(x86) ) czy nie pozostały jakieś pliki po MSI Center - jeśli tak, wykasuj je ręcznie.
- Możesz też zresetować CMOS w płycie (zalecam ostrożność przy manipulacji przy płycie, bo wszelkie uszkodzenia wywołane przez użytkownika nie będą objęte gwarancją).
Pozdrawiam,
 
Top