1080TI Gaming X Trio. Ciepła i bardzo głośna

kuba.sopniewski

New member
Joined
Oct 16, 2020
Messages
2
Nie jestem ekspertem komputerów. Kupiłem na olx 1080TI gaming x trio z roczną gwarancją czyli w miare świeżą kartę od jakiegoś małolata gamera. Mówił, idealny stan, cichutka, jeszcze ją sprężonym powietrzem przedmuchał. Wiadomo, że to dobra wersja karty więc powinno być cicho i chłodno. W MS Flight Simulator oraz Forzie Horizon temp. 85C a karta chodzi jak odrzutowiec. W MS Flight to nawet 90C dobija. Około 2300RPM kręcą się wentyle. W assetto corsa natomiast temperatury niskie, karta praktycznie niesłyszalna. Wymianiając kartę użyłem programu Display Drivers, potem zainstalowałem nowe sterowniki, wszystko według procedur. Proszę pomóżcie, czy to ma tak wyglądać, czy może z moją sztuką jest coś nie tak. W MS FLIGHT 2020 i Forzie momentalnie osiąga 83-85C i jest na tyle głośna, że nawet w słuchawkach Hyperx jest lekki dyskomfor. Zasilacz to półroczny Seasonic Focus 650. Obudowa silentiumPC SG7V czyli w miare dobrze wentylowana. Wydaje mi się, że na wymiane pasty to za wcześnie( i stracę gwarancję). Z góry dziękuję, bo nie mam pojęcia co zrobić.  :(
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,492
Hej,
Ten chipset, według nvidia.com powinien wytrzymywać do 91 stopni, więc jesteś na granicy. Hałasuje - bo po prostu usiłuje schłodzić sprzęt. Nie otwierał przypadkiem sprzedający tej karty, by "wymienić pastę i odkurzyć"? Powinna być nienaruszona naklejka na jednej ze śrubek na backplate. Jeśli jej nie ma lub jest przebita to pewnie ktoś ją "czyścił" i stąd taki efekt.

pozdrawiam,
 

kuba.sopniewski

New member
Joined
Oct 16, 2020
Messages
2
Jest plomba gwarancyjna, tylko zastanawiam się, czy wymiana pasty i termopadów wystarczy, bo nie chce mi się wysyłać karty, czekać itd. A wentyle kręcą się 2600RPM więc ciężko grać nawet w słuchawkach.
 

MSI FAE

Moderator
Joined
Jun 7, 2005
Messages
7,492
Hej,
Ciężko powiedzieć czy wystarczy, temperatury są dość wysokie i takie działanie powinno nieco pomóc. Ale skoro karta nie działa jak powinna, można właśnie rozważyć reklamowanie sprzętu u sprzedawcy. Zerwanie plomby gwarancyjnej i samodzielna wymiana pasty zapewne unieważni gwarancję.

pozdrawiam,
 
Top