MSI Polska - Forum

MSI GAMING => Notebooki z serii GAMING => Archiwum - Notebooki z serii Gaming => Wątek zaczęty przez: 3mos3k w 27 Kwiecień 2014, 13:09:53

Tytuł: MSI GX60 3BE - Temperatura procesora - przegrzewa się?
Wiadomość wysłana przez: 3mos3k w 27 Kwiecień 2014, 13:09:53
Witam.

Mam od ok. miesiąca MSI GX60 3BE i prawdopodobny problem z przegrzewaniem się jakiegoś podzespołu podczas grania. Oczywiście chciałem to sprawdzić ale mam problem z oszacowaniem temperatury procesora. W zależności od programu albo pokazuje jakieś bardzo wysokie wartości (HWMonitor) albo nie pokazuje temperatury procesora wcale (SpeedFan, Core Temp).

(http://www.imagic.pl/files/16593/./Bez%A0tytu%B3u.jpg)

Zaczęło się od "bluescreen'a" podczas grania we Władcę Pierścieni - Wojna na Północy (po ok. 4 godz. grania na TV) od tego momentu raz szybciej raz wolniej po kilku/kilkunastu minutach podczas gry laptop się całkowicie zawiesza (bez "blue" i bez restartu). Nie wiem co się przegrzewa ale wydaje mi się, że coś jednak tak.

Do tej pory grałem praktycznie tylko w 3 tytuły. W/w Władca Pierścieni, FIFA 14 i BF4 (BF4 bardzo krótko, gdyż ku mojemu zdziwieniu laptop nie radził sobie za bardzo z multi). Trzeba przyznać, że dwie pierwsze gry nie są zbyt wymagające. WP na full chodzi płynnie do pewnego momentu gdzie na kilkanaście sekund przed zacięciem pojawiają się lagi, a czasami od razu się zatnie. W innych grach nie wiem czy problem występuje.

Na początek jednak prosiłbym o pomoc w kwestii temp procesora.

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: MSI GX60 3BE - Temperatura procesora - przegrzewa się?
Wiadomość wysłana przez: ixion w 28 Kwiecień 2014, 08:12:38
Zapoznaj się z tym, może ci coś pomorze, napisz do gościa może dowiesz się coś więcej.

http://forum.pclab.pl/topic/888519-Gry-na-MSI-GX70-3BE-recenzja/